Të pastrehët nxirren me dhunë nga shtëpitë e zëna të pronarëve

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 1764
Te pastrehet nxirren jashte me dhune nga banesat e zena te pronareveTIRANE- Nxjerrja nga shtëpitë e pronarëve e 13 familjeve ka shkaktuar përplasje të dhunshme deri në të shtënë në ajër nga policia private.

Konflikti u shënua paraditen e sotme në një godinë 3 katëshe pranë shkollës Petro Nini në Tiranë. Policia private ndodhet tek dera dhe nuk lejon banorët të hyjnë brenda. Pamjet e TVA1 REPORT tregojnë përplasjen fizike mes banorëve dhe policisë private. Situatë për disa minuta ka qenë tepër e rëndë, kur burra e gra shtyhen dhe në konflikt dhe kalon në përleshje fizike.

TVA1 REPORT/Proletari.Com

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 24/04/2013. Filed under Sociale. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.