Urgjente dhe me rëndësi

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 4758
Simboli i policise shqiptareKy mesazh është për të gjitha ata që dalin natën, shkojnë në kinema/diskotek dhe për studentët që dalin nga universiteti apo kolegji:

“Në qoftë se një fëmijë që qan në rrugë apo çdo lagje, me një adresë në dorë dhe ju kërkon ta çoni atje ku shkruan adresa, edhe në qoftë se është afër, ju duhet ta çoniatë  menjëherë në komisariatin më të afërt të policisë dhe JO atje ku thotë adresa”.

Kjo është një mënyrë e re që përdorin për trafik organesh, vjedhje dhe përdhunim.

Shpërndajeni këtë mesazh, mund të ndalosh shumë dhimbje familjare.

Policia Shqiptare

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 02/03/2013. Filed under Komunikatë Shtypi,Policia shqiptare. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.