SHBA, polici kanibal: Kam ngrënë dy gra!

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 1889
Polici nju jorkez Gjilberto ValeNjë oficeri i policisë se Nju Jorkut akuzohet për rrëmbim, torturë, vrasje dhe më pas ngrënie të dy grave.

I identifikuar si Gilberto Valle ai është mbrojtur para gjykatës me pretendimin se fotografitë të cilat janë gjetur në kompjuterin e tij janë thjesht pornografi.

Por, gruaja e tij, duket se e ka tradhtuar. Në dëshminë e saj para trupit gjykues, ajo ka thënë se ajo çfarë ka parë në kompjuterin e të shoqit, vetëm pornografi nuk është.

Ajo e akuzoi drejtpërdrejtë bashkëshortin e  saj se ka tentuar ta vrasë.

Policia amerikane ka zbuluar disa biseda online ku ndër të tjera përmendej se si  mund të gatuash mishin e njerëzve. Një shtetas britanik po mbahet gjithashtu nën arrest, pasi dyshohet se ka bashkëpunuar me policin amerikan.
Panorama

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 02/03/2013. Filed under Bota Aktuale. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.