…dhe kur thonë se legjendat janë trillime – Ja dhe gjarpëri me dy kokë

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 2702
Gjarperi me dy kokeKrakovë(Poloni)- Për të gjithë ata që legjendat i quanin trillime mitologjike erdhi konfirmimi se jo gjithçka është e trilluar. Pasi në një kopsht zologjik lindi një boa konstriktor(lloj i gjarpërit)  me dy kokë që funksionojnë në mënyrë te përkryer. Kafsha është pagëzuar me emrin Hydra(hidra) në nderim të figurës mitologjike(gjarpërit me nëntë kokë)./Proletari.Com

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 02/03/2013. Filed under Interesante. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.