Komunizmi dhe terrorizmi pa gjakderdhje dhe krime… Asfiksohen..!

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 6549
Pa pushue mirë ulurimat e terroristëve në rrugët e Athinës, fillojnë virrmat e homoseksualve komunistë të Tiranës së kuqe që kërkojnë përsëritjen e skenarit të turpshëm të vitit 1997 në Vlonë, me djegëje njerëzish të pafajshëm dhe vrasje makabre të përbindshve kriminel të droguem të fundit të shekullit të XX, e, ku, mu në zemër të Evropës civilizueme, ku, diktaturat ma të flligta nuk zhgulën!
Komunizmi dhe terrorizmi janë dy vllazën të paskrupullt që fatkeqsisht kanë shpërfëtyrue popujt ma të vjetër por, edhe po i tjetërsojnë në kulturën dhe arritjet e mëdha në të gjitha fushat e edukimit moral dhe shpirtnuer të tyne, tue sjellë në katedrat e universitetëve evropjane “majmun dijetarët” dhe “pseudo heqim profesorët” e vendëve ma të komprometueme të terrorit…korrupsionit dhe drogës, mëshef e maskue me të gjitha llojet e trafiqeve që për fatin e keq të Shqiptarve, komunistët hajdutë e kriminel të Shqipnisë këto cilësi i kanë tipare të vetat thëmelore të “njeriut të rinj”, të edukuem nga partia komuniste me dy drejtuesit e saj amoral Enver Hoxha e Ramiz Alia, si dhe të gjithë pasuesit e tyne të pakarakter që vazhdojnë me sundue Popullin Shqiptar.
Që nga viti 1945 me presidentin e parë vëllavrasës të Shqiptarve kosovar të Tivarit, Omer Nishani e tue i marrë me rradhë si saragat në tel deri tek servili hipokrit Bamir Topi, që para pak ditësh kaloi darka e dreka me kriminelët e rinj dhe të vjetër spijun të sigurimit shtetit komunist, shokët dhe bashpuntorët e vet nga të cilët nuk mund të shkëputët, sëpse, i lidhë gjaku i pistë dhe vesi i ndytë i trashiguem nga stergjyshët anadollakë, prej të cilve ruejnë paturpësinë, urrejtjen dhe vëllavrasjen si mjete qeverisje, plaçkitje, pasunimi personal dhe skllavnimi të të gjithë Popullit shumvuejtun Shqiptar. Kriminelët e pangopun me viktimat e veta që kalojnë shifren e 45.000 Shqiptarve të vramë, të mbytun në hetuesi, të zhdukun në kampe shfarosje, pune, ushtrije dhe internimi, sot edhe kapërdisën të lirë në Evropë, USA e gjetkë, madje, edhe tue dhanë leksione për “demokracinë” e deshtueme në të katër anët e Botës, përderisa, këta përbindsh vazhdojnë me pasë në gjokset e tyne të qelbuna dekoratat e krimëve të shemtueme që kanë ba dhe po vazhdojnë me ba edhe sot, mbi rranojat e Shqipnisë masakrueme!

Hetues, oficerët torturues, kriminelët e brigadave të pushkatimit, gjykatës e prokuror terroristë, komunistë trafikantë armësh e motoskafësh që ushqejnë pa pushue peshqit e Adriatikut me mish njeriu, tregtarët qeveritarë të Tokave dhe trojeve detare e toksore të Shqipnisë, sot, jo, vetëm vazhdojnë pasunimin e tyne në shifra marramendse, por me “dëshirën dhe vullnetin” e presidentit Topi, ata, tue përfitue nga “zemerbutësia” e tij, mbas dekorimit të “klerikve” të besimeve të ndryshme që, me siguri edhe ata e kanë “bekue” presidentin nga ana e tyne, kanë arrijtë me “hapë me çelsin e tyne magjik” në zemrën e Presidentit edhe dyertë e burgjeve për kriminelët, tue i lirue vrasës e hajdutë, në bazë të dekretit për falje dënimi nr. 6516 dt.22-IV-2010. Me metodën e dekorimit të disa matufëve spijun të sigurimit, tue iu vue në gjoks nga një copë baker mbrenda 10 minutash, mbasi asnjeni prej tyne nuk mund të qendrojnë ma gjatë nga “prostati” pa shkue në…, sot, krenohën tue i konsiderue arritje të “demokracisë” kur, shumica e Popullit Shqiptar vuen për kafshatën e bukës dhe jeton në vorfni të pashoqe me skllavrimin e Bijve të vet të shitun në tregtorët e vendëve t’ Evropës
Komunistët ndër ditë të vështira e tregojnë “vetvetën”…!
“Edhe gjak do derdhim, këtu, e më tej nuk shkojmë” ka thanë Ramiz Alia!
Dhe, ja “Gjak Shqiptarësh” dje kërkuen grekët, sot po kërkojnë komunistët shqiptarë..! Doni gjak…Gati jemi, thërrasin “komunistët demokrat” të Tiranës…
“Me gjak e kanë fituar baballarët tanë, me gjak do fitojmë dhe ne!”
Me gjak fitoi Enver Hoxha, Haxhi Lleshi, Ramiz Alia, Mehmet Shehu, Kadri Hazbiu, Koçi Xoxe, Adil Çarçani, Sheuqet Peçi, Xhelil Gjoni e Simon Stefani…Petrit Dume, Fadil Paçrami, Zoji Themeli, Aranit Çela e qindra tjerë…
Me gjak u la Shqipnia nga Ramizi, Fatos Nano e Gramoz Ruçi…kur, në Shkoder u vra Dëshmori Arben Broci me shokë, në 2 Prillin e 1991…
Me gjak po vazhdojnë me “fitue” miljona euro trashigimtarët vrasës dhe trathtarë të tyne, të cilët, për fat nuk e njohin veten trashigimtarë të Skenderbeut dhe Shqiptarë, ndonse, ende nuk e kanë lëvizë Monumentin e Tij nga Sheshi i Tiranës, por me emna të “sllavizuem” tashma, mbasi u mbushën 65 vjet që po i shërbejnë fiset e fara e tyne bastardhe brez mbas brezi fqinjve si: Hoxhaviqët e Gjinokastres, Aliagoviqët e Beqoviqët e Shkodres, Xhuglinova, Xhelilogjoviqët e Lleshoviqët e Dibres, Ediramoviqët e Durrësit, Klosiqët e Godoviqet e dreqit mallkuem me Pezoviqët e Topiçët e Tiranës së shitun për kolltukë…
Me gjak dhe hekur “të skuqur” do fitojnë kufomat somnabul të Ramizit, Nexhmijes e sa e sa gjaksorve të Shqipnisë…që vazhdojnë me pi ndër “sofrat” e Evropës “Gjakun e Shqiptarve Atdhetarë”, tue ngritë “kupat” me fitimet e gjakut të Popullit që vazhdon me la Tokën Shqiptare me metodat e flliqta “komuniste dhe terroriste”, të ruejtuna në bankat ndërkombëtare, të “sigurueme” nga vetë Evropa që, për dy pare të ndyta njollosë qytetnimin dhe kulturën Përparimtare!
Ndeshkimi i krimit dhe i kriminelve asht një e drejtë thëmelore njerzore që nuk ka pse parashkruhet, o zotrrote, president Topi! Këte tregoi “Brukselit”..!
H.W.Tilman, thotë: “Ka disa qen që thonë kanë prejardhje prej ujku dhe, siduket, nuk janë në gjendje të harrojnë ate që trashigojnë.” Për këte nuk jeni ju fajtorë, por faji do të bijë njëditë mbi kullat e selitë e larta t’ Evropës, e cila, me siguri sheh ashtu si gjithë globi “tue u djegë në Tiranë nga komunistët vagabond Flamuri i NATO – s”, dhe, rri e ban sehirë…tue, ju vulosë edhe pasaportat…
Duhet të bindeni njëherë e përgjithmonë se, njëditë…do të merrni vesh se:
“Ju nuk jeni demokratët e parë të Shqipnisë “demokratike”, po, jeni dhe keni me kenë në histori: diktatorët e fundit të Shqipnisë komuniste!”
Vazhdoni, vazhdoni, me djegë Shqipninë..!

Fritz RADOVANI

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 07/05/2010. Filed under Aktualitet,Diktatura komuniste. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

One Response to Komunizmi dhe terrorizmi pa gjakderdhje dhe krime… Asfiksohen..!

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.