Haleja po shpërthen në Partinë Socialiste

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 3973

Kush është Partia Socialiste?

 

Përkufizimi i Partisë Socialiste i vitit 2011

Partia Socialiste është vazhdimësi e strukturës të ish PPSH si dhe është bashkimi i trusteve mafioze –  financiare – terroriste klanore më të fuqishme edhe në Ballkan, ku nuk përfaqson filozofinë socialiste me në krye të një lideri multimiliarder Edvin Rama si më i pasuri dhe me i rrezikshmi në Europë.

Kush është Edvin Kristaq Rama?

Përkufizimi Edvin

Edvin Rama është njeriu më i gabuar në politikë, obskurantist i politikës, i kombit, i demokracisë dhe i njeriut. Njeri më mizori, më i pashpirti, mashtrues, krokodil, grabitqar, lugatë, zullumqar, i pabesë, ziliqar, hipokrit, urrejtës i vlerave në botë, urren kombin, njeriun, femrën, nënën e fëmijës vet, i pandreqshëm, i dhunshëm, profesor i dështimeve dhe i intrigave.

 

Nga gjirizet e Parisit

Me daljen në skenë;

nga gjirizet e kazaneve të lagjeve të varfëra të Parisit, Edvin Rama me një CV nga më të shëmtuara në Shqipëri, biri i bllokmenit, politikan i lartë i ish komunizmit në Tiranë, njeri i dyshuar si spiun i Sigurimit të shtetit, një njeri me një familie të shkatrruar dhe me nje hije dyshim për  hedhjen nga kati i pestë i një gruaje, që vdiq, një ish kryetar i bashkisë Tiranës që grabiti dhe krijoi një bandë;

në krye të PS-ës ishte dita më e trishtë për PS-ën dhe për spektrin politik në Shqipëri.

 

Bëmat e Edvin Ramës

Qëkur ishte kryetar bashkie të Tiranës rekrutoi njerëz që kishin lidhje me komunizmin, me postet e larta në presidencë, në sigurim, në gjykata, prokurori të lartë, njerëz të lidhur me botën e mafies e të vrasjeve. I lejoi të vidhnin me kamjona dhe në të njëjtën kohë lejoi një jurist besnik të verbët që t’u hapte dosje seicilit duke rrjeshtuar listën e vjedhjeve, korrupsioneve, sjelljeve imorale. Pasi dëshmuan këta nën-kryetar bashkie, drejtora e shefa e sorrollopa se vodhën për vete dhe për kryetarin e bashkisë – Edvin Ramën i mori dhe i tufëzoi brenda në parlamentin shqiptar si deputetë socialistap a qenë asnjëherë antar të PS-ës sikurse kryetari i tyre. I largoi gjysmën e deputeteve të vjetër dhe pruri në vathin socialist më shumë se gjysmën e ish bashkisë Tiranës me dosje krimi të shpërdorimit të posteve shtetrore, ku prej saj hapën biznese gjigande dhe u bënë ortakë pronash me Edvin Ramën. Zinxhiri i kërcënimit të dosjeve nga Edvini i bën këta deputetë të rinjë që të vazhdojnë gjunjëzimin deri në shpërfytyrimin degradim politik e njerzor.

I mori këta spahinjëzi dhe i hodhi në sulmë të likujdimit fizik të Sali Berishës, djegien e kryeministrisë, në përplasjen me policinë duke e rrethuar Ndërtesën e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, kërcyen si majmuna sipër kordonit policor, destabilizuan punimet e parlamentit dhe nuk morrën pjesë për 2 vjet në parlament duke shkaktuar dëme të pallogaritëshme.

Edvini Rama ishte dhe mbeti autor i menaxhimit me propogandë, me financë brenda dhe jashtë shtetit, ndaloi kontributin e PS-ës duke qenë kundra Antarsimit të Shqipërisë në NATO, në Heqjen e Vizave në kufijt e Shëngenit, ishte autor i sabotimit edhe i Moslejimit të Rrugës së Kombit Kosovë – Shqipëri. Ai është autor aktual i sabotimit të Kandidimit të Shqipërisë në BE.

Njeriu që ka uzurpuar dhe shndrruar selinë dhe gjithë degët e PS-ës në Shqipëri si fabrika pasurimi për xhepin e vet.

E gjithë kjo bëmë kundër një populli të vuajtur nga familja e tij dhe gjithë atyre familjeve të deputetve të rinj dhe të vjetër ishte një akt tradhtie kundër kombit shqitptar, kushtetutës si dhe Gjakut të Martirve Shqiptar.

Edvin Rama e ktheu PS-ën në një nevojtore, në grumbull bakalash e gropa gjirizit, ku aty e ka vendin dhe shtratin e vdekjes.

 

A mund të rrijë pa zullume apo në normalitet Edvin Kristaq Rama?

 

Presioni i egër i BE-s dhe i SHBA-s e imponuan të merrte pjesë në parlament dhe të miratoji ligjet,… Kështuqë filloi normalitetin PS-ja me deputetët. Kjo situatë stabile nuk mund ta pranoji karakteri tiranik i Edvn Kristaq Ramës sepse jeta e tij që kur lindi ishte sjellje skizofrenike, inatçore, anormaliteti, hakmarrje, zilije,….

Menjëherë nisi të mbjellë një situatë të paqene intrige, shpifje, trillime dhe gogolizime kundër atyre që nuk e duartrokisin, nuk i mbushin xhepin me pare, nuk i servilosen dhe spiunojnë. Një nga këta më i rrezikshmi për moralin e Edvinit dhe jo për PS-ën ishte Kastriot Islami si përfaqsues i denjë i mendimit ndryshe dhe jo si diversionisti, provokatori, vegla qorre Ben Blushit.

 

Gjirizi në PS-ën

Ardhja e një thonjëziu në krye të PS-ës pa qenë antar i PS-ës ishte sigla e një muzike funebre varrimi për PS-ën. Ardhja e tij në krye të skenës politike te partia më madhe ishte dita më e mallkuar e antarsisë dhe e aleatëve të majtë.

 

Kryetari i dështimeve në PS dhe në spektrin partiak në Shqipëri

Pasi humbi zgjedhjet në bashki si kryetar nisi gjuetinë e intrigave nëpërmjet pasionit tij Hakmarrja ndaj të pafajshmve si cilësi e tiranëve paranojak, e krijesave amorf, e pjellave të gabuara. I rrethuar nga nje bande si vetë nisi vërvitje e shpatës mbi Kastriot Islamin si autor i dështimeve apo njeriu që me prezencën e tij i ndolli fat të zi në dështime. Tashti me eleminimin e Kastriotit nga PS-ja do të nisi për satanin antishqiptar një epokë e re fitoresh në fushën politike.

Njihuni me bëmën e Edvinit mbi Kastriot Islamin. Mësoni shpërfytyrimin e kryetarit të dështimeve Rama.

 

 

Çrregjistrimi nga PS e deputetit të PS Kastriot Islami më dt. 20 dhjetor 2011 është një lëvizje ndëshkuese brenda shtabit të PS-ës.

 

Shporret nga P.S funderina, nje pleher me pak.

Artikull kryeredaksional i gaz. ”Z.Popullit” i dt. 21.12.2011 – 07:03:00

Epilogu i sagës Islami po ndodh në këto çaste në Opinion, në TV Klan. Me një pamje të lodhur dhe vetulla të rëna mbi sy, Kastriot Islami zgjodhi ekranin armik të Partisë së vet, të akuzuar dhe si ekrani i pushtetit njesoj si Pyongyang TV i Kim Jong II, për të shpjeguar çfarë ka ndodhur.Pasi bëri Kasandrën, duke parashikuar se Partia Socialiste do rrijë edhe një mandat të tretë në opozitë, ai e shpjegoi shumë thjesht situatën ku gjendet: “Zoti Rama është inatçor”. Inati fillonte që më 1998, kur Rama paska hyrë në zyrat e Kryeministrisë me pantallona të shkurtra, dhe Islami pasi e ka qortuar e i ka kërkuar të vishet seriozisht paska bërë edhe një batutë që nuk i kujtohet. Rama, qenkësh qarë më pas te Nano, dhe nuk ia ka harruar kurrë këtë.Jo vetëm kaq, por Rama ndjehet inferior ndaj njerëzve inteligjentë, çka, nënkuptoi Islami është një tjetër motiv hakmarrës. Momenti më i sinqertë i bisedës, ishte kur Islami pranoi që nuk e priste të përjashtohej. Njeriu i caktuar për të përllogaritur formulat e zgjedhjeve për socialistët, nuk arriti as të llogariste një gjë të thjeshtë, përjashtimin e vet.

Kastriot Islami akuzon Edvin Kristaq Ramën si terrorist dhe korrupsionist

Islami ka bërë publik qëndrimin e tij, duke u shprehur se vendimi nuk ka të bëjë me thyerje të disiplinës për shkak të votimit, por është shumë më e thelle se kaq.

“Ka qenë një përballje e një projekti fitues i së majtës së bashkuar për integrimin e vendit në BE me projektin Rama me të cilin kërkohet fuqizimi i interesit personal në PS për një klientelizëm të përzier me korrupsion për PS e vetme dhe vetëm për Edi Ramën.
Përballja është me projektin që kërkon të fitojë vetëm Rama pa bashkim të së majtës dhe me aleatë satelitë. Nëse vazhdohet me këtë, suksesi është i dyshimtë, dështimi ka gjasa të ndodhë edhe ne 2013, edhe shumë nga kolegët ndajnë këtë shqetësim me mua po nuk guxojnë ta thonë me zë të lartë”, ka thënë Islami.

 

 

Ja seç shkruajnë gazetarë ortodoksë pro Edvin Ramës

A i duhet në drejtim të së majtës xhaketa e vjetër- Kastriot Islami?”  19-12-2011 – Pirro Prifti

 

Z.Islami c`ka dhënë e ka dhënë dhe rezultati  është praktikisht zero në politikat e së majtës shqiptare e aq më pak për Shqipërinë, sepse cdo gjë që e ka bërë  ka patur parasysh atë që e ka vendosur në krye të së majtës gjithë këto vite: R.Alia, së bashku me të tjerët.  Prania e tij ka bërë që PS të dukej më shumë komuniste sesa Socialiste apo social-demokrate apo më pak, një parti e majte perëndimore, sepse këtu nuk qëndron problemi se sa herë ka shkuar dhe dëshëron të shkojë ky individ në kryeqytetet e Europës perëndimore, por  se kush e ka cuar (në të kaluarën) por dhe sot, dhe cfarë mesazhesh i ka sjellë së majtës dhe elektoratit

PS çregjistron Kastriot Islamin

 Denis Dedej – 21.12.2011

Grupi parlamentar socialist ka vendosur dje përjashtimin e Kastriot Islamit nga partia në një seancë që ka pasur edhe debate mes deputetëve. Vetë Islami nuk ishte i pranishëm gjatë seancës pasi refuzoi të merrte pjesë në mbledhjen me dyer të mbyllura. Deputetët Arben Malaj, Hazir Gashi, Tom Doshi dhe Marko Bello votuan kundër përjashtimit të Islamit, ndërsa Pandeli Majko dhe Et’hem Ruka preferuan të abstenojnë. Ndërkohë dy nga njerëzit që kanë mbështetur Islamin në këto vite, Ben Blushi dhe Andis Harasani nuk ishin të pranishëm në mbledhje pasi ndodhen jashtë vendit.

Prania e tij ka bërë që PS të dukej më shumë komuniste sesa Socialiste apo social-demokrate apo më pak, një parti e majte perëndimore, sepse këtu nuk qëndron problemi se sa herë ka shkuar dhe dëshëron të shkojë ky individ në kryeqytetet e Europës perëndimore, por  se kush e ka cuar (në të kaluarën) por dhe sot, dhe cfarë mesazhesh i ka sjellë së majtës dhe elektoratit.

Sigurisht një nga përfaësuesit më në zë të bartjes së mentalitetit të vjetruar dhe anakronik në drejtimin e të majtës është dhe  trockisti i vjetër Kastriot Islami i cili pavarësisht se përbënte në fillimet e `90  një nga `të rinjtë me eksperiencë të  përfaqësueses të së majtës së reformuar`, eksperienca tregoi se edhe ai së bashku me xhaketat e vjetra pjesë të ish-nomeklaturës së kuqe, nuk i dhanë asgjë demokracisë së re që po ndërtohej,

 

 

 

Gjëma e Kastriot Islamit

 Denis Dedej – Shekulli – 21/12/2011 08:35

 

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Sali Rexhepi, tregon historinë dhe mënyrën se si u përjashtua nga Kastriot Islami. Rexhepi thotë në një intervistë për “Shekullin” se kur u zgjodh si deputet në vitin 1996 i është kërkuar nga Islami që të bojkotonte zgjedhjet dhe më pas parlamentin. Por, ai nuk ka pranuar të bëjë asnjë prej këtyre të dyjave. Për shkak të hyrjes së tij në parlament, deputeti i Librazhdit është përjashtuar, siç tregon ai, me insistimin e Kastriot Islami. Rexhepi tregon se si është zgjedhur deputet dhe më pas është përjashtuar nga Kastriot Islami duke u etiketuar si njeri i Berishës sepse shkoi të marrë mandatin në parlament.

———————————————————–………..

Deklarata  e Kastriot Islami te gaz. Koha e Jonë

Njolle e zeze per PS

Nga Prof. Dr. Kastriot Islami
“Ka qenë një përballje e një projekti fitues i së majtës së bashkuar për integrimin e vendit në BE me projektin Rama me të cilin kërkohet fuqizimi i interesit personal në PS për një klientelizëm të përzier me korrupsion për PS e vetme dhe vetëm për Edi Ramën.
Përballja është me projektin që kërkon të fitojë vetëm Rama pa bashkim të së majtës dhe me aleatë satelitë.

——————-……….

Largimi prepotentë i Kastriot Islamit dëshmon se gropa e zezë ka shpërthyer ne mesin e PS-ës dhe haleja do ta futi në gropë të zezë Edvin Ramën sepse ka mallkimin e popullit shqiptar, është sot për sot një Esat Toptani I ri.

Përmbledhje dhe citime nga artikujt e Kastriot Islamit
Shkëlqim Dajaku/Proletari.Com

E mërkurë, më datën 21 dhjetor 2011

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 22/12/2011. Filed under Analizë,Politika. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

9 Responses to Haleja po shpërthen në Partinë Socialiste

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.