Vritet Muamar Kadafi

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 2685
Ora 14:30,LIBI – I kapur në flagrancë në vendstrehimin nën tokësor nga forcat rebele, Muamar Kadafi ka thënë: mos qëlloni.

I kapur pas marrjes së qytetit të fundit  Sirte ,bastion të Gadafit ai u ekzekutua edhe pse Këshilli Nacional i Trasicionit(KNT) Libian kishte siguruar që për familjen e Kadafit do ketë një gjykim të drejtë mbi krimet e tij kundër popullit libian.

Lajmi bëri gjiron e botës për pak sekonda pas publikimit zyrtar nga Al Xhazira dhe konfirmimit zyrtar nga KNT, mbi kapjen dhe më pas vrasjen e të shumë kërkuarit kolonelit libian Muamar Kadafi.

Nato: Së shpejti do të mblidhet Këshilli Atlantik mbi arritjet në misionin e Natos, dhe ndëprerjen e menjëhershme të operacionin luftarak në Libi. Si dhe të programimit të një plani humanitar për të ndihmuar Libinë në mëkembjen e vendit.

Edmond Pjetri/Proletari.Com

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 20/10/2011. Filed under Bota Aktuale. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

One Response to Vritet Muamar Kadafi

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.