Mos e varrosni në ilegalitet Ramiz Alinë! Letër e hapur!

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 4596

Të nderuar nxënësit dhe miqtë ambasadora të Ramiz Alisë!

Sh. Bamir Myrteza Topi – Presidentit të Shqipërisë
Sh. Sali Ramë e Sheqere Berisha – Kryeministër dhe Kryetar i Partisë Demokratike
Shj.Ina Rama – Kryeprokurore e Shqipnisë
Sh. Hashim Thaçi – Kryeministër i Kosovës dhe kryetar i PDK – Parti M-L e Zvicrës dhe ish Kryetar i UÇK-ës i Zvicrës
Sh. Jakup Krasniqi – Kryetar i Kuvendit Popullor të Kosovës dhe marksist -leninist
Sh. Edvin kristaq Rama – kryetar I Partisë Socialiste
Kryetarë të Partive të Majta dhe të Djathta
Shoqata Enveristash dhe AntiEnveristash
Shoqata e të Përsekutuarve
Partisë Komuniste dhe tjera të majta
Sh. Ismail Kadare – Shkrimtar, ish deputet, ish komunist, ish Nën-kryetar i Frontit Demokratik të Shqipërisë, apo më mirë zevëndësi i Nexhmije Hoxhës, kandidat i 4-tërti i çmimit nobël për komunist.
z. Aleksandër A. Arvizu – Ambasador i SHBA në Tiranë
zj. Fiona McIlwham, – Ambasadore e Britanisë në Tiranë
z. Leonid Grigorijeviç ABRAMOV – Ambasador i Federatës Ruse në Tiranë 


 Ju lajmërojmë me hidhërim se ju ngordhi një mik shpirtëror i juaj dhe lider i komunizmit dhe i 20 vjetëve të fundit – shoku Ramiz Efendi Alija.
Ju lutemi të mbani zi e mos u tallni, mos çlironi gogësitje buranish, por rrasni nga një rrypë të zezë në krahun e majtë dhe një të këmba e djathë.
Pastroni leshra e surratit, preni thonjtë, vishuni si ju ka hije me të zeza dhe jo me bojra si homoseksual. Gratë e vajzat e tyre të zhyten në rroba të zeza si korbi e të qanjnë si gabelet e pazarit ditë e natë.
Plakat të vishen me çitjane otomanësh të zeza si bloza e oxhaqeve e të shkulin leshrat e bardha apo të ngjyrosura me langë mullaqesh te varri i Ramizit!
Mos bëni gabim të visheni me çallma si dikur të parët t’uaj otoman se ju piu e zeza dhe se ju bombardon NATO-ja. Kujdes nga idiotizmat, se të varrosësh gjarpërin e e Neronit nuk është lojë, por ju ikën koka dhe far e fisi i juaj i kamur me vjedhje e krime gjaku e spiunllëqe. Ju hangërt mordja, kujdesni se populli ka nevojë për ju harama e kasapa, hanxhara e tradhëtara, se Ramizi ishte një kokërr burri me nam e me za dhe jo një leshko qurravec, bubrrec, agjent, tradhëtar, hajvan, sllav e otoman.
Si ushqim për vdekje do të hani imam bajalldi, japrakna, çajra e kafe sa t’ju plasin brinjtë. Mos harroni të hani pas varrimit të Ramos edhe me Nexhmijen trahana, kabuni, çomlek me djath kashkavall e hallvë sa t’ju shpërtheji zhaba e barkut. Në fund merrni sapllaka me ujë e lahuni pa sapun mu te praku i varrit të Enverit t’uaj.
Mos harroni ” Grushtat lart” e si një trupë i vetëm këndoni hymnin e krimeve komuniste për 70 vjet! mos harroni të merrni me vete seicili nga njeë copë qylymi për t’u falur para vorrit për gjynahet e tija dhe të betoheni kur të ngriheni me grusht lart e raftë dambllaja se ju çohet nga varri e ju shqyen për së gjalli.
Të tjerat shtoni vetë e Ramizi shkoftë në Ferr!

Vdiq bashkëpuntori i Neronit – Ramiz Alia!

Mbeti Neronja e Shqipërisë, shoqja Nexhmije Hoxha pangordhë!
Dhimbje dhe gazep në zemrat e shtëpiat t’uaja e medet.
Lotë e brenga e kanë me obligim vetëm udhëheqja m-l e Tiranës, Kosovës, që kanë uzurpuar presidencën, kryeministrinë, pallatin e drejtsisë, shërbimet sekrete, ushtrinë, akademinë sllave-otomane, ppo ashtu obligohen shqiptarët e Maqedonisë, të Malit Zi dhe Diaspora enveriste si në Zelandën e Re, në SHBA-kryeqendra e Strehës Komuniste Botnore, Australi, Kanada, Angli, në vendet skandinave, në Rusi, Greqi, Serbi,…
Lotë në katër anë për vdekjen e Ramiz Alisë pa tre fëmijt të shtrati! Pa fat që nuk u qeshi apo t’ë shprehte pendim për gjenocid që ushtroi personalisht dhe me bashkëpunim për 70 vjet kundër nje popullit dhe historisë së një kombi.
Por sa zagarë, hajduta, spiuna, kurvar e homoseksual la në qeveri e presidencë eh medet o popull!
Lotët e viktimave të bashkëpuntorit të Neronit tashmë nuk ndalen sepse shkoi në varr pa asnji qortim nga shoqëria civile dhe ndëshkim nga organet e drejtsisë.
Fat i zi për viktimat dhe për shpirtin e tij që do t’i digjet në xhehnem. Rreziku potencial i qenies gjallë të ramizit qendroi si shpatë edhe mbas 1991 mbi fatet e demokracisë sepse ndikoi në vijën poltike dhe shtetnore sipas projektit të Katovicës. Prezenca e tij për 20 vjet ishte për Shqipninë epoka më e shëmtuar, tragjike dhe kthim prapa në të gjitha aspektet. Ky e drejtoi shtetin dhe partitë plurariste duke u ulë me presidentin Bamir Myrteza Toptanin në tavolina ngjitur bashkë dhe përpunoni strategji me afat-shkurtëra dhe afat gjata kundër demokracisë të popullit shqiptar si në Shqipëri e në Kosovë, si në Maqedoni e në Mal të Zi dhe në diasporë.

Media zyrtare si RTK e Kosovës dhe TVSH e Tiranës kishin të njejtin tekst për Lajmërimin e ngordhjes së Ramiz Alia, boshnjakut dylber si president i zgjedhur nga plurarizmi në lajmet e tyne të dt. 7 tetor 2011.
Çdo kush që ndëgjon kët tekst rozë e zyrtar të pregatitun nga zyrat e presidentit dhe e kryeministrisë të Shqipnis dhe e Kosovës duhet të kuptoji kontekstin e saj obligues që i ngarkohet presidencës dhe kryeministrisë që të organizoji varrim ceremonial shtetnor duke e vendosë kufomën në pordha-parlament, shtrëngim grushti, betim dhe dhanie forca njeni-tjetrit, grusht-bashkuem e majta dhe e djathta në kët ditë mortore për levizjen komuniste në Shqipni me synim që t’i premtojnë edhe te arkivoli Vazhdimësinë e Vijës tyne sikurse veproi me fanatizëm dylberi i oborrit sllav-arab-enver. Dhe pa harruar me pionerët e xhaxhit Enver.

Mos organizoni protokollin e ceremonisë në ilegalitet sepse jemi në demokraci dhe jeni brenda ligjeve. Këtë gjë e kam seriozisht shokët e Ramizit, ndryshe nëse nuk zbatoni ligjet protokollare do të ndëshkoheni rëndë para Nerones – Nexhmije Zhuglini apo Hoxha i Minares.
Nuk ka pse e fshehin pikëllimin që u ka ra në zemër Bamir Topi, Sali Berisha, Hashim Thaçi si dhe krerve të partive të majta dhe të djathta si në Shqipni ashtu dhe në Kosovë, Maqedoni, Mal të Zi dhe në Diasporën enveriste.
MOS IK BAMIR TOPI NË TURQI PËR T’U FALË PËR GJUNAHET E MIKUT DHE LIDERIT TËND FETAR, KOMUNIST E SHPIRTËROR RAMIZ ALIA NË XHAMIAT E STAMBOLLIT E TË ANKARASË.
E DI QË KE VENDOSË KURORËN ME LULE DHE EMRIN TËND SI PRESIDENT PRANË ARKIVOLIT TIJ SOT TË DIELËN PRANË HOLLIT TE NDËRTESËS TË USHTRISË.
BËHU NJIHERË BURRË O BAMIR E DIL HAPUR TA VARROESH VETË MËSUESIN TËND SE TË KA FALË POSTIN, MEGA- PASURI DHE TË TJERA!
MBETE NJERIU I PRAPA SHPINVE, I INTRIGAVE, I HEDHJES SË GURIT E TË FSHEHURIT TË DORËS.
Postet që i gëzojnë kjo turmë antishqiptare enveriste-sllave-turke si në Kosovë dhe në Shqipni i kanë prej kufomës boshnjake antishqiptare Ramiz Efendi – Knjaz Alia. Miliardat që kanë grabitë arkës së taksave të popullit i kanë këto dhurata me brezë pas brezit prej Ramizit.
Prandaj mblidhni mendtë në ditë zije e mos u çoroditni si pula pa krye e si zorrët e qenjve!
Eh mos ja pashit hajrin e ju djegtë racat, shtëpijat, pronat e trojet me breza e humbshin si soj e sorrollop me familje e miqë!!!!!!!!!!!!!!!
T’i bajnë respektet shpirtnore dhe zyrtare të hapun sh Ramiz se demokracia i lejon.
Zija asht e madhe në Shqipni PËR ATË PJESË që ja panë hajrin atij, kështuqë duhet të kenë vendosë flamujt e Beogradit dhe të Moskës, të Athinës, të SHBA-s dhe të Anglisë në gjys shtize te direku i Zyrave të partive si të djathta e të majta dhe te pronat e tyne brenda dhe në vendet ortodokse dhe arabe dhe në ambasadat ne¨Tiranë.

Ramizi u martua në vitin 1950 me Semiramis Aleksandër Xhuvanin. Ata patën dy vajza, Zana dhe Besa, si dhe një djalë Arbenin. Bashkëshortja e tij vdiq në vitin 1986.

Duken tepër groteske kjo skenë, por kam droje se ndodhë pasi i detyron realisht dhe ligji enverist juridik që vazhdon, pasi nuk u ndryshue ligji për personalitete. Ma merr mendja se kori i dekoratave dhe banda do ta shoqëroji baglën zift të Bosnjes deri të vorrezat. Mungesa e ligjit të lustracionit e lejon një varrim ligjor këtij, nexhmijes e me rradhë me ceremonira dhe respekt si mbretër e mbretëresha.
E vërteta asht e hidhun, por për kësi rastesh zbatohen ligjet me përpikmëni, ndërsa për korrupsion nuk vepron ligji.
Mos të hezitojnë Berisha – Topi të zbatojnë protokollet zyrtare në fuqi sepse do t’i mallkoji dylberi Alia edhe në vorr.
Ramizi nuk u ka lanë vetëm poste, çelsat e sigurimit famëkeq, apo mega-pasuritë, por edhe një pronë e pavdekshme Komunizmin brezë pas brezit sikur po e zbatojnë.
Këta me mësimet e udhëzimet e tija drejtuan e po drejtojnë shtetin, partitë dhe klanet antishqiptare duke vazhdue me shitë PJESË NGA DETI JONË GREQISË.
EH MYNXYRA E SHITJES TOKAVE NGA OTOMANËT TURQ- të AHMET ZOGUT- ENVER HOXHËS dhe së fundi nga dyshja; BAMIR IMAM-BAJALLDIA dhe SALI RAMË-SHEQERE BERISHA.
Zev-kryeministri i ardhshëm(brenda 1 muajit)ilir meta ishte për ngushëllime, si funksionari i parë në emën të kryeministrisë ,,de facto,, te shtëpia e dylberit, ku e priti mbesa e tij.

Të nderuar ambasadorë

z. Aleksandër A. Arvizu – Ambasador i SHBA në Tiranë
zj. Fiona McIlwham, – Ambasadore e Britanisë në Tiranë
z. Leonid Grigorijeviç ABRAMOV – Ambasador i Federatës Ruse në Tiranë

Ju jeni përfaqsuesit e nderuar të baballarve të Marrëveshjes të Jaltës nga ma kriminale, gjenocidale qysh pas Traktatit të Shën Stefanit, pas Kongresit të Berlinit të 1878, pas 1913, pas 1944 me grabitjen e Kosovës, kur i latë në dorë Shqipërinë e copëtuar nga çakejt ortodoksë sllavë-grekë me firmat satanike të Amerikës dhe Anglisë – Stalinit, kasapit, kryeterroristit gjenocidal të popujve të ish Bashkimit Sovjetik të pandëshkuar nga SHBA dhe Perëndimi.
Ju zotrinj e zonja amerikanë, rusë dhe anglez jeni në Shqipëri për të mirën e Shqipërisë. mendoni dhe hartoni një Jaltë të re për ta kaluar përfundimisht Shqipërinë në duar të kasapëve të sllavëve dhe otomanve arabë-turq me synim për të perfituar koncesione territoriale diku në ndonje cepë të botës për interesat e SHBA-s.

Ju ditën e varrimit të Ramiz Alisë sëbashku me Nexhmije Hoxhën, të venë e kryeterroristit të kombit shqiptar të së dielës, më 9 tetor 2011 do të visheni si talebanë, me çallma e me leshra deri në tokë,do të delni pabrekë duke i mbuluar sendet me fustana të bardha por edhe me dekoratat e Jaltës nën prezencën e hoxhës të faleni para arkivolit me lotë e falenderime se la kryeveprën e Jaltës me ideologjinë sovjetike m-l dhe antikatolike.
Kujdesni mos t’ju arestojnë të NATO-s si celulat e bin Ladenit!! Mos harroni të merrni sapllaqe me mullaqe e të lani duart e të leni një kurorë me lule te varri i Enver Hoxhës se jua zbatoi me përpikmëri Vendimet kriminale-gjenocidale të Jaltës.

Ramiz Alia rreziku i demokracisë shqiptare vdiq!
Presidenca, Qeveria, partitë e Djathta e të Majta si në Kosovë e në Shqipni në Ditë Zije!!!
Origjina e tij ishte jo shqiptar, pasi vinte diku nga rraca muhaxhirësh të Bosnjes. Familja e tij u ngul në Gjakovë e mandej në Shkodër dhe për 70 vjet rrojti në Tiranën e dylberave.
Gjatë fillimit të Luftës së Dytë Botërore ai ishte anëtar i Partisë fashiste shqiptare, dhe në vitin 1941 ai u bashkua me Organizatën e Rinisë Komuniste Shqiptare. Në vitin 1943, ai u bë anëtar i Partisë Komuniste Shqiptare…………
Hidhërimin lehtesoheni jo vetëm me kabunira e trahanara e çajra arabie, por edhe duke numëruar dhomat e eurove dhe të shufrave të arit. Gratë e plakat e tyre të mos mbyten në hamame, por të ngushëllohen ma sapllaqe në WC dhe kafe turke.

Çohu At Gjergj Fishta e thuaji disa fjalë këtyre xhenazes të gjarpërit të Neronit – Ramiz Alia!

Shqyptarë, a ndiet ? Evropa, mrrutë e ndyt,
Shkerdhye me Evrej t’ Parisit e t’ Londonit,
( Se cillës dreqi ia plasi të dy syt
E marren ma s’ e sheh, njitash n’ e s’ vonit)
E bani gjyq, qi t’ nipat e Kastriotit
Shkjevet t’ Balkanit urë t’u rrijn mbas sotit.
Po; per Shqyptarë pleqnue e ka Evropa,
Qi shi njatyne urë t’u rrijn per dhé,
Të cillët Kishat rrënue ua kanë me topa
E n’ djep foshnjet e njoma ua kàn pré:
Qi t’ ndertat vasha u kanë koritë përdhuni

Shpend Arbëria/Proletari.Com
E shtunë, më 8 tetor 2011

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 09/10/2011. Filed under Peticione/Letër e Hapur. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

3 Responses to Mos e varrosni në ilegalitet Ramiz Alinë! Letër e hapur!

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.