Vetëvendosja hyn në aksion

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 2405
Vetëvendosja përmbys kamionin me mallra serbe.
Anëtarë dhe deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje kthyen përmbys një kamion që po sillte mallra serbe në Kosovë përmes pikës kufitare të Merdarës.

Në fshatin Lupç të Podujevës, aktivistët e kësaj lëvizje fillimisht kanë nxjerrë mallrat që ndodheshin në kamion e më pas e kanë përmbysur kamionin në humnerë.
Erzen Vraniqi, Zëdhënës i Vetëvendosjes, thotë se me këtë akt kjo lëvizje kundërshton hyrjen në Kosovë të mallrave serbe.

“Anëtarët dhe deputetët ë Vetëvendosjes e kanë ndaluar një kamion që po barte mallra serbe, e kanë shkarkuar mallin dhe më pas e kanë rrotulluar kamionin, dukë e bërë të palëvizshëm”, tha Vraniqi për ExpressOnline.
Mësohet se aktivistët e VV-së kanë qenë të maskuar si policë, formë kjo për të bindur shoferin të ndalonte kamionin.
Panorama

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 21/09/2011. Filed under Kosovë. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.