Promovuesi i pavarësisë së Kosovës, në burgun e Eritreas

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 2264
James Berisha promovuesi me avion i pavarësisë së Kosovës nëpër botë, që deri pak ditë më parë nuk i dihej destinacioni, është lajmëruar në burgun e Eritreas.

Shteti afrikan në verilindje të kontinentit, po mban në burg Berishën, ndërsa ende nuk dihet se çfarë akuze ngrenë autoritetet e Eritreas kundër tij.

Mësohet se qeveria e Kosovës, përmes kontakteve ndërkombëtare po synon të ndikojë në lirimin e tij.

Ministri i Jashtëm kosovar Enver Hoxhaj i ka shkruar së fundmi një letër ministrit të Jashtëm gjerman, Guido Ëersterëelle-  me shpresën që ky i fundit të thotë një fjalë të mirë për lobistin e qiellit, James Berisha.

James Berisha ka kaluar disa vështirësi në turin e tij, në Uganda atij nuk iu lejua të zbriste, ndërkohë që në Sudan ai i mbijetoi shumë mirë një zbritjeje urgjente.

39 vjeçari  ka gati dy vjet që fluturon në të gjithë botën me të vetmin qëllim: të bindë qeveritë e vendeve të Afrikës, Azisë dhe Amerikës Latine që të njohin Kosovën si shtet të pavarur.
Panorama

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 11/09/2011. Filed under Kosovë. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.