Orientimi drejtë zgjidhjes se Çështjes Kombëtare Shqiptare

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 2853
Evulimi i erërave të reja politike sot është bërë i pashmangshëm. Orientimi drejtë zgjidhjeve të problemeve të trashëguara nga e kaluara e hidhur për kombin shqiptarë. Në realizimin e të drejtës legjitime për konkretizim të të gjithë shqiptarëve në tokat etnike të krijimit të Shqipërisë Etnike.

Për disa parti politike shqiptare të cilat po luajnë rol të rëndësishëm, aktualitetet e sotme të kohës me vizionet dhe mendimet e tyre të cilat i tregojnë sjelljet e tyre në politik në kahje tjetër fare jo të drejt karshi Çështjes së pazgjidhur gjithëkombëtare. Të cilat kanë devijuar për shkak të interesave karieriste dhe personale ekonomike. Mendojnë se Çështja kombëtare është e kryer. Me veprimet e tyre utopiste për karrierë dhe famë mbajnë të gënjyer elektoratin të cilët i kanë votuar dhe popullin të cilin e kanë dezintegruar tejë jashtëmase prej realitetit dhe idealit madhor. Duke e vërë në gjendje të palakmueshme në shumë sfera të jetës. Në politikat sociale,ekonomike hapësirore,ekologjike,shëndetësore,humane etj..është koha dhe momenti që ti ulin flamujt e tyre partiak, ta ngrisin flamurin e bardhë lart të dorëzohen tek realiteti sa nuk është bërë vonë , ti lënë iluzionet në një anë dhe të rreshtohen rrethë flamurit kombëtar.

Të rreshtohen drejt vlerave të realitetit se koha po vjen për bashkim,sot nuk është vonë,neser do të jetë shumë vonë do tju gjykoj historia për të keq.Tani Çështja shqiptare ka marrë rrugën drejtë zgjidhjes ka vendë edhe për ju mos hezitoni bashkohuni në ato pika që duhet bashkuar.

Për Zotin,Atdheun,Familjen dhe kombin,Besën Shqiptare.
Ilir Berisha/FB

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 09/09/2011. Filed under Analizë. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

One Response to Orientimi drejtë zgjidhjes se Çështjes Kombëtare Shqiptare

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.