Çelsi i leximit të gjuhës trupore të mashkullit nga femra

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 13393

A jeni ju femrat shpesh të shqetësuara, kur bëhet fjalë për të kuptuar si femër, se një mashkull të pranon apo më qartë dëshiron ta bësh për vehte një mashkull.

A mendoni se ndoshta  goja e tij shpreh jo, por sytë e tij thonë një po të madhe?

Pra, nëse ju jeni në një situatë të diskutueshme prej mospërputhjes së shprehjes së syrit dhe gojës, mund t’ju vijnë në ndihmë disa shenja(xheste) të  tjera mund që mund ti lexoni për të kuptuar më mirë mashkullin.  Femra  ka zhvilluar me kohen një guidë – rrufe për të lexuar gjuhën e trupit dhe për të gjetur nëse mashkulli vërtet është i interesuar apo jo!

 

1. Shiko drejt në sytë e tij

Është një fjalë e vjetër se sytë janë pasqyrë e shpirtit. Prandaj ti do të fillosh të përqëndrohesh të sektori i syve!

Vini re:

*Ai ngre vetullat – vetëm pak dhe dallon një ndarje të dytë – kur ai së pari i hedhë  sytë te femra.
* Ai hedhë shikimin drejtë në sytë e femrës. Pra don të lexoji në sytë e femrës interesimin e saktë të femrës.
* Ai ka beben e madhë
* Ai mbërthen sytë te femra më shumë se ç’duhet
* Ai shkapet shpejt e shpesh sytë

Si e shmang mashkulli shikimin:

* Ai e shmang shikimin e femrës
* Shikimi i tij humbet  – ai gjithmonë  shikon jashtë, në dhomë, në vend që të shikoji femrën.

 

2. Shiko qendrimin e tij fizik

Tani është koha për të hedhur sytë e tu për të krijuar përshtypjen e përgjithshme të tij në mënyrë për të parë nëse ai pohon se “ka ardhur më afër” ose “është  larguar”.

Vini re:

* Ai qëndron i ngritur me gjoks përpara, ka futur duart e tij në xhep dhe i ka shtri gjatë sipër kofshëve.
* Ai “ekspozon veten e tij”, – ai tendosë trupin në mënyrë që ju mund të shihni muskujt e tij të mëdha dhe të impresionoheni apo të tërhiqeni nga ato.
* Ai tregon  kurorën e bizhuterive përpara – ose  i hedhë këmbët mbi tjetrën, që të bie në sy krenaria, apo kapardisje ose duke vënë duart mbi ijet e tij. Kështu gishtat e mashkullit tregojnë atë, se çfarë femra kërkon ……

Si të kuptohet:

* Ai i ka shpalosë krahët ose ka kryqëzuar këmbët
* Ai qendron i tendosur  në trup

 

3. Shikoni gojën e tij

Goja nuk është e parëndësishme, kështu që hapi tjetër është për të studiuar atë  dhe për të dëgjuar për atë që vjen nga ajo!

Vini re:

* Ai hap gojën e tij pak, kur sytë tuaj ndeshin sëpari  me atë që e pëlqen atë që ai e sheh!
* Ai pinë, hanë ose tymos duhan shumë, ndërsa ju jeni duke folur? Pra, është ajo, sepse ai pa vetëdije dëshiron që ju të shikoni  gojën e tij.
* Ai  fsheh gojën e tij me duart e tij
* Ai mërmëritë

 

4. Shiko fytyrën e tij

Mashkujt nuk tregojnë ndjenjat e tyre përballë femrës sikurse femrat . Prandaj shprehjet e fytyrës së tyre janë shpesh të vështirë për t’u lexuar nga femra, por nuk është e pamundur ..

Vlerëso:

Nëse ai ka një shprehje pozitive të fytyrës si buzëqeshja, qeshja, shikohet interesimi i tij. Kjo është e vërtetë dhe duhet të merret seriozisht.

* Kur ai është i interesuar, fytyra e tij bëhet më e hapur: Sytë e tij bëhen pak më të mëdha se normale ,vetullat e tij lëvrijnë dhe vrima e hundës vibron pak.

Konkludo:

* Nëse ai luan ftohtë dhe të duket si i akulltë, atëherë  ndoshta është e mjaftueshme për të marrë sinjalin…


5. Shiko në duart e tij

Duart e tij janë mega – seksual, por kjo nuk mjafton, prandaj  shikimi  juaj të pushtojë më gjërë, në duart e mashkullit … E pra, ata nisin  thashethemet në lidhje me synimet e tij!

Shiko dhe këtë:

* Ai prek vetë – veten. Ai prekë me duart e tij  vetëm veshjen e flokët, në mënyrë që  të shihet më simpatik. Ai shtrin duart e tij në drejtim poshtë dhe lart.
* Ai synon të eksitojë femrën në mënyrë që të duket e rastësishme.

Kujdes:

*Ai  fsheh duart e tij
* Ai “prekë”veten  krejt rastësisht

 

 

6. Lexo sinjalet e tij të fshehta

Kur një mashkull që i pëlqen në mënyrë të  pandërgjegjshme shpreh në masë gjëra të vogla që të tregoji femrës se i pëlqen.

Vini re

* Trupi i tij është përballë femrës.
* Këmbët e tij janë drejtuar nga femra.
* Ai qëndron pranë saj dhe afrohet edhe më shumë ndaj femrës.
* Ai bën të njëjtën gjë, që bën edhe femra për të vendosur këmbët sipër njëra-tjetrës.

Vini re:

* Ai largohet prej femrës
*Ai zgjatet prapa saj

Përkthej dhe Përgatiti: Bep Martin Pjetri/Proletari.Com

E Enjte, 26 maj 2011

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 26/05/2011. Filed under Shke-Tek. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

One Response to Çelsi i leximit të gjuhës trupore të mashkullit nga femra

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.