Trafikanti tradhëtohet nga 12 gishtat, 6 në çdo dorë

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 2329
Për disa persona është e vështirë që të kalojnë pa u vënë re. I kishte shpëtuar dënimit për drogë, por 6 gishtat në secilën dorë e kanë tradhëtuar.

Burri për t’i shpëtuar kontrollit të policisë u tregoi një dokument të vëllait, por oficerët kishin dyshime sepse burri në fjalë kishte një shenjë të pagabueshme në duart e tij e cila përkonte me të kërkuarin. Ka ndodhur në Brasil, në shtetin e  Santa Catarina.

Efektivët e policisë menjëherë kërkuan të dhëna nga vendlindja e të kërkuarit dhe dokumenti i mbërritur konfirmoi dyshimet. Personi që kërkohej kishte një shenjë të pagabueshme; 12 gishta, nga 6 në secilën dorë. Policia konfirmoi se shenja në fjalë i kishte ndihmuar që të identifikohej i dyshuari për trafikim droge. Po ashtu policia citoj se falë shenjave të ndryshme  si rasti i rallë me 6 gishta në çdo dorë apo dhe tatuazhe në trup apo shenja të ndryshme të pagabueshme mundësojnë lehtësimin e identifikimit./Proletari.Com

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 09/05/2011. Filed under Shke-Tek. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.