Arrestohet polici, mori ryshfet për kartën ID

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 2753
TIRANË- Policia e Tiranës njoftoi sot arrestimin e një punonjësi policie pasi u kap në flagrancë duke marrë ryshfet.

Shtetasi i arrestuar është Fatmir Sali Allmeta, 47 vjeç, me banim në Tiranë, me detyrë Oficer i Patrullës së Përgjithshme pranë Komisariatit të Policisë Nr.1 Tiranë.

Sipas policisë, ky shtetas është kapur në flagrancë me një shumë prej 10 000 lekësh të reja, me synim për të përfituar këtë shumë parash, në këmbim të nxjerjes në kohë të shpejtë dhe dhënies së kartës së identitetit.

Mbi punonjësin e policisë rëndojnë akuzat e korrupsionit pasiv dhe shpërdorimit të detyrës.
Panorama

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 28/04/2011. Filed under Policia shqiptare. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.