“Mafia serbe, më e rrezikshmja në Ballkan”

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 4963
Mafia serbe është më e rrezikshmja në Ballkan. Konstatimi behet sot nga gazeta italiane “Espresso”, e cila në një artikull të publikuar flet për rrugët ndërkombëtare të kontrabandës së kokainës.

Sipas saj, porti i Malit të Zi është një prej katër kanaleve kryesore të kontrabandës së kokainës në botë.

Ndërsa, katër kanalet kryesore të trafikimit janë: karteli jugamerikan, mafia ballkanike, organizatat kriminale afrikane dhe ato italiane.
Ndërkohë, siç transmeton e përditshmja “Vijesti”, si mafiet më të rrezikshme në Ballkan përmenden ato në Serbi, Shqipëri, Rumuni dhe Mal të Zi.
Panorama

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 23/04/2011. Filed under Mafia. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.