FBI, dokumentet: Më 1950 SHBA kapi 3 Alienë

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 5578
Një memo çuditshme që shfaqet për të provuar se Alienët kanë zbritur në tokë në New Mexico para 1950 është botuar nga FBI. Byroja e ka vërë mijëra fotografi dokumente në dispozicion në një burim të ri online të quajtur Vault. Midis tyre është një memo për drejtorin nga Guy Hottel, agjent special në krye të zyrës rajonale Uashington në 1950.

Dokumenti  është publikuar në faqen e internetit të FBI-së. Në memo, lëndë e të cilit janë objektet fluturuese agjenti Hottel zbulon se një hetues i Forcave Ajrore kishte deklaruar se “tri të ashtuquajturat disqe fluturuese u gjetën në New Mexico ‘. Hetuesi dha informacion për një agjent të veçantë. FBI ka censuruar si agjentin dhe identitetin e hetuesit. Agjenti Hottel vazhdon të shkruajë: “Ata ishin rrethore në formë me qendrat e ngritura, rreth 50 këmbë në diametër”. Ai gjithashtu pohon në dokumentin që është dhënë si faksimile se brenda objekteve u gjetën tre qenie të ngjashme me njeriun, por shumë më të vegjël (rreth tre këmbë ose 91 centimetra).

Ata sipas dokumentit ishin të veshur me metal mjaft të mirë dhe u dërguan për autopsi në një qendër në këtë zonë. Fotot këtu tregojnë pamje të atyre që mendohet se mund të jenë alienët e parë të kapur n ga njeriu, por nuk ka asnjë të dhënë nga rezultatet e autopsisë. Dokumentet e FBI të publikuara sëfundmi mund të vërtetojnë se alienët ekzsitojnë vërtetë. Nga këto dokumente mësohet se UFO-t janë rrëzuar nga një radar i fuqishëm që ka shkatërruar makineritë.
Gazeta Standard

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 11/04/2011. Filed under Shke-Tek. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

One Response to FBI, dokumentet: Më 1950 SHBA kapi 3 Alienë

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.