Shenjat në kokën e Obamës ndezin teoritë e konspiracionit

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 4077
Rifreskim, 27-04-2011: Shtëpia e Bardhë mbas shumë presioneve që pati nga disa senatorë dhe opinioni publik virtual ku u hodhën shumë teori dhe dokumenta fallco mbi lindjen e tij. Vendosi ta bënte publike çertifikatën e lindjes se presidentit të SHBA-së Barack Hussein Obama II, lindur në Honolulu të Oahu të shtetit Havai(Hawaii) me 4 Gusht 1961.

Kemi sjellë foton e çertifikatës të botuar në Wikipedia.

 


 

Lindi e gjithë kureshtja nga këto foto që ju mund ti shihni më lart. Çfarë janë këto shenja që nisin nga pjesa koronës së kokës dhe përfundojnë në pjesën anësore të pasme? Mos vallë Obama i është nënshtruar ndonjë operacioni delikatë në tru kur ka qenë fëmijë? Apo presidenti amerikan mund të ketë vallë lidhje me jashtëtokësoret? Një nga pyetjet e shumta që bëjnë xhiron e web-ve të Amerikës.

“Shenja e dukshme në kokën e Obamës, ndez teoritë e konspiracionit”, shkruajn mediat anglo amerikane, duke publikuar foto nga afër të pjesës së pasme të kokës së Obamës.

Shtëpia e Bardhë  i quan hamendesime qesharake konstatime apo dyshime të tilla, duke u mjaftuar vetëm me kaq.

Ne s’mund të shohim skedën klinike të tij dhe as çertifikatën e tij të lindjes.
Pas kësaj, senatori Neal Abercrombie mik i Obamës pas shumë kërkimesh që ka bërë, deklaroi se çertifikata e lindjes së Obamës nuk mund të gjindet pasi ka gjasa të ndodhet në një kasafortë sekrete e ruajtur mirë. Grupi politikë i Obamës ka shpenzuar miliona dollarë për ta groposur këtë fakt.

Një tjetër version është ai i të shprehurit që mund të ketë lidhje me probleme në tru?

Mirëpo opinioni publik do të qetësohej në qoftë se kjo çertifaktë do bëhej publike dhe kështu do mbyllte çdo diskutim në lidhje me këto hipoteza të mundshme.

Shikoni me vëmendje videon e më poshtme dhe do shikoni që ai herë pas here bllokohet në mendim dhe në të shprehur…/Proletari.Com

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 07/04/2011. Filed under Shke-Tek. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.