Prej 7 vitesh jeton me gjysmë zemre

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 2811
I kishin dhënë vetëm disa ditë jete, por ai jeton prej 7 vjetësh me gjysmë zemre dhe mjekët e kanë quajtur një mrekulli. Rasti i Sammy Hori, publikuar nga “The Sun” ka mrekulluar jo vetëm prindërit, por edhe mjekët.

Djali lindi me një keqformim, pasi sipas mjekëve ai kishte vetëm një barkushe të zemrës. Pas kësaj, mjekët  i hoqën shpresat prindërve duke i dhënë vetëm disa ditë jete. Por foshnja duket kishte lindur me fat, pasi iu nënshtrua tre ndërhyrjeve të vështira, tashmë është në gjendje të vrapojë, ashtu si të gjithë moshatarët e tij. Madje, edhe te luajë futboll.

“Është e pabesueshme t’a shohësh duke luajtur futboll me miqtë e tij, ndërsa askush nuk priste që të jetonte më shumë se një javë”- ka thënë nëna e tij, 41-vjeçarja Eileen.
Panorama
Redaktoj: Proletari.Com

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 05/04/2011. Filed under Shke-Tek. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.