Përplasen makinat, vdes murgesha italiane

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 6088
LEZHË- Një murgeshë ka humbur jetën dhe një tjetër ndodhet në gjendje të rëndë si pasojë e një aksidenti, në të cilin u përfshi makina me të cilën udhëtonin. Aksidenti i rëndë ndodhi paradite në aksin rrugor Shkodër- Lezhë, pranë fshatit Balldren. Sipas të dhënave të para të policisë, viktima ka mbetur murgesha italiane, Rita Sisi, rreth të 70-ve, ndërsa e plagosur rëndë Alma Zogu, e cila ka qënë në timon në kohën e aksidentit.

Policia bën të ditur se automjeti i murgeshave, tip Fiat me targa të huaja  është përplasur me një automjet tjetër me targa LE 8263 A. Murgesha italiane ndërroi jetë sapo mbërriti në spital, kurse gjendja e murgeshës tjetër sipas mjekëve mbetet ende kritike.
Panorama
Redaktoj: Proletari.Com

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 25/03/2011. Filed under Aktualitet. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

One Response to Përplasen makinat, vdes murgesha italiane

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.