Google do të penalizojë sitet me kualitet të ulët

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 2888
Vlerësimi i siteve me kualitet të lartë dhe penalizimi i siteve(faqeve) me kualitet të ulët dhe përmbajtje të kotë dhe jo origjinale do të jetë dhe objektivi i ri që Google do realizojë sipas lajmërimit që bëri në blogun e “Malit shikues” Mountain view.

Sapo ka futur në punë një përmirësim të rëndësishëm të algoritmit kërkues duke ulur rënditjen e faqeve (pagerank) plus shfaqjen e siteve të kualitetit të dobët në motorin e kërkimit Google. Në mënyrë që ti japë një renditje sa më të mirë siteve(faqeve) me kualitet të lartë.

Ky ndryshim algoritmi do të sjellë dhe reduktimin e dukshmërisë së shumë siteve që do injorohen nga motori i kërkimit Google sipas kualitetit.
Copyright Proletari.Com

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 01/03/2011. Filed under Shqipëria. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

One Response to Google do të penalizojë sitet me kualitet të ulët

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.