Plani A i Grusht Shtetit dështoi dhe Plani B dështoi te Zyra e presidentit Topi


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /web/htdocs/www.proletari.com/home/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 824

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /web/htdocs/www.proletari.com/home/wp-content/plugins/ad-injection/ad-injection.php on line 831
Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 2555

Bamir Topi dështoi në takimin me dy ish presidenta; Rexhep Mejdani dhe Alfred Moisiu më 21 Janar 2011
Cila është Plani C shoku Bamir dhe shoku Edvin????????Kallzoi shqiptarve Planin C!!!!!!

Sipas informacioneve të pa-anshme rezulton se Bamir Topi i thirri më dt. 28 janar 2011 në zyrën e tij dy ish presidentët me prirje komuniste dhe si dy ish funksionarë të regjimit komunistë sikurse modeli i ish Këshillit presedencial të Ramiz Alisë për të kontrolluar situatën e vitit 1990 për ”t’u këshilluar”, apo për të gjetë përkrahje për Paralizimin e dy institucioneve të pavarura si Prokurorinë e Përgjithshme dhe SHISH-in në komunikimin kushtetues kundër qeverisë së ligjshme dhe për Grusht Shtetit të 21 janarit të 2011.

Për fatin e keq të Bamirit nuk ishin në një linjë me të sepse të dy ishin të përcarë, nuk erdhën grushtë -bashkuar si përherë në aksione të misrit e patrixhanave. Kështuqë nuk nxorri ndonjë kapital politik dhe konstitucional prej këtij ”Këshilli presidencial” dhe i hodhi si leckë përjashta zyrës si letra në kosh. Sikur të dy ish presidentat të ishin në një linjë me projektin e Grushtit të Shtetit menjëherë Bamiri do t’i kishe shpallë prezencën e tyne si ”Këshill presedencial” si institucion pranë presidentit në kushte krizet sikurse para-ardhsi i tij Ramiz Alia.

Shkurt, me keqardhje Bamir Topi edhe kësaj tentative për të maskue dhe bekuar Grushtin e Shtetit dështoi brenda institucionit të presidencës.
Fatkeqsia qendron te mediokriteti, te shpirti i ligë i pashoqë dhe i vjen si ndëshkim ndaj popullit liridashës shqiptar dhe ndaj Punës Titanike Atdhetare të Sali Berishës – kryeministri ma ndërtuesi i kombit shqiptar,…… .

Ku ishte ky dështim më konkretë?

Me marifet Bamiri u kërkoi që ta përkrahnin dhe çka ndodhi?

-Planin e Takimit të dy liderve për të zgjidhë krizën,…

Alfred Moisiu nxorri nga këllëfi shpatën e hakmarrjes ndaj Berishës në ditë të randa për kombin, ku duhet të hedhë mesazhe paqe, ku për habi hodhi mbi tryezë e presidentit Bamir – projektin famë-zezë atë të Edvin Kristaq Ramës- Pra Planin B;

– Nëse dështonte projekti i Planit A që kërkohej të uleshin në tryezë dy liderët e partive të kundërta, që dihej ky apostulat, atëhere Moisiu i propozoi Bamirit – Planin B

Të shpërndante parlamentin – për zgjedhje të reja sipas Planit B – i projektuar nga Edvin Rama me Bamir Topin në Pezë gjatë vitit 2009

Bamirit i shndritën sytë dhe e kapi ngazëllimi i arritjes së suksesit të Rrëzimit nga Qeveria Sali Berishën duke fërkuar edhe duart me anë të Planit B. E pa veten në mandatin për të dytën herë te stoli i presdientit dhe komunistët e linjë së ashpër staliniste në qeveri me në krye Edvin Haxhi Rama Qamili

-Rexhep Mejdani ishte kundër ekstremistit Alfred Moisiu dhe Bamir Topit, nuk shpalosi planin B

– Rexhep Mejdani nuk erdhi me axhendën e Edvin Ramës dhe të Bamirit, pasi dihet se Edvin Rama i injoroi librin e tij para zgjedjeve të 2009. Erdhi me axhendën antirama-e anti Bamir dhe i kujtoi shokëve Bamir dhe Alfred shpataxhiut hakmarrës se Plani B nuk mund të imagjinohet dhe jo të vëhet në zbatim nga zyra e juaj shoku Bamir, sepse tashmë ka kalue në kompetencat e të huajve; I kujtoi Jjjoooo-in e ndërkombtarve sepse e kanë urdhëruar Presidentin Bamir Topin që të mos bëji ndonjë veprim antikushtetues të shpërndarjes të parlamentit për ZGJEDHJE TË PARAKOHSHME sepse Qeveria e PD-ës është e ligjëshme dhe e miratuar nga NATO; SHBA dhe BE! Vetëm viti 2013.
Të përqëndrohet shteti te Zgjedhjet e majit 2011.

Të presim të njihemi me Planin C që janë projektuar qysh në Pezë nga Bamir-Edvin Rama në vitin 2009.

Dihet se është edhe ma e tmerrshme se Plani A i vandalizmit taleban politik dhe konstitucional të dt.21 janar të 2011.

Zoti e bekoftë shqiptarët kudo të jenë!
Rroftë Shqipëria!
Rroftë Shqipëria Etnike!

Arbër Kastrioti
Copyright Proletari.Com

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 02/02/2011. Filed under Analizë. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.