Projekti i Rrëzimit të Qeverisë Sala – 2

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 3451

Projekti i Rrëzimit të Qeverisë Sala – 2 – Fati i karrierës të ”Dështimit të Grushtit të Shtetit” të 21 janarit 2011 në Tiranë; Qeveria e Re: Edvin – Bamir – Ngjela – Ina Rama – Bahri Shaqiri dhe Dështimi i tyne

A – Projekti i Rrëzimit të Qeverisë Sala – 2

Mbështetja ndërkombtare e Qeverisë Sala – 2

Ndërkombëtarët për cudinë e madhe të praktikave diplomatike ishin pro Berishës.
Po e nisi me amerikanët;
E kam thanë dhe po e them se Politika amerikane ka kenë korrekte dhe shum në favorin e Salës, por ish ambasadori amerikan që u shporr ka manifestue një politikë private, pro të majtë.
Ky ka kontribue vetëm për keq, ku Sala ka kalue vite skenarësh, intrigash nga ma të zeza prej katërshes gjaksore; edvin rama, bamir topi, ina rama dhe bahri shaqiri.
Ka vuejt edhe prej maskarenjve të OSBE-es një farë belgu Bosch.
Fati i Salës isht se gjithë kjo shpurë bastardhe diplomatësh u shporrën dhe u zevendsuen nga njerëz me integritet moral.
Ambasadori amerikan, dhe Shtëpia e Bardhë përkrahu në kët rrebelim talebanësh – qeverinë e Salës dhe i tha një JOoooooo për zgjedhje të parakohëshme si dhe e paralajmeruen ramën që të mos minoji legjitimitetin e qevrisë të dalë nga zgjedhjet e majit 2010 dhe të ndalë demostratat si inproduktive e të rrezikshme për demokracinë si vend i NATO-s dhe …..
Erdhën delegacione të nalta për ta mbështetë Salën.

– A ishte Grusht Shtetit,…..?

Padiskutim ishte Grusht Shtetit!

Roli i dy eksponentve të Grusht Shtetit;

  1. Edvin Rama – kryetar dhe me këshilltar Spartak Kico Ngjela, Skënder Gjinushi, dhe gjithë kryetarët e  – të organizojnë panik, anarki, destabilitet ,…..në terren si forca e dytë politike e majtë.
  2. Bamir Topi – Kryetar i paralizimit dhe menaxhimit sipas urdhrave të Edvin Ramës të institucioneve; të Prokurorisë dhe të SHISH-it.

Ina Rama dhe Bahri Shaqiri ishin gurë shahu i Bamir Topit.

A ishte e dhunshëm demonstrata e PS-ës më 21 janar të 2011?

1 – Veprimet në terren nga kryetari Edvin Rama

Sipas dëshmitarve, fotove, fakteve, të plagosurve të shumtë gardista dhe policë dhe 3 viktima ishte e dhunëshme. U ushrue vandalizëm, tmerr dhe frikë kundër shtetit.

A ishte dhunë politike?

Patjetër!

PS-ëja pregatiti reparte të rinjësh – fëmij sigurimsash, policësh të regjimit komunist nën kujdesin dhe instruktimin e të vjetërve ish punonjës të sigurimit, gjeti të rinjë me prirje terroriste.

PS-ëja investoi me miljona euro për të sjellë qindra autobuzë me pensionista, romë, punonjës të bashkive dhe komunave socialiste me forcë,..duke rekrutue dhe ish polica dhe oficerë, ish hetuesa dhe prokurorë të regjimit enveristë u hodhën në kordonin e fortë të Gardës dhe Policve pranë kryeminsitrisë.

Edvin Rama dha urdhër të sulmohen kordoni i Gardës dhe të futeshin me dhunë në kryeminstri.

Edvin Rama dha urdhër të thyhet shkopi mbajtës i Flamurit dhe të hidhet si leckë e ndytë në kambët e Gardistve. Dhe për cudi kur ja hodhën në kambë Flamurin pa shkopë u ulë me e marrë Flamurin për t’mos e lanë në tokë të shkelej ma prej gardistit patriot Amarildo Yzeiri duke rrezikuar kokën i hodhën turma talebanë një mori gurësh ndër duar e kambë, që t’mos e merrte.

A ishin shqiptar këta demostrue të socialistve apo ishin talebanë otomanë. Aty u coptojshin të rinjë se kush të rrëmbente njeni – tjetrin për të rrahur gardistët sikur të ishin gardistët  – bisha. O Zot cfar tmerri shkopinjësh, hunjësh, zjarre, gurë u hodhën sikur në gjuetinë prehistorike kur e hidhnin kafshën prehistorike gjigande në një gropë të madhe.

Sepse i ka të gjitha tiparet e kësaj cilësimit;

– U manifestue dhunë politike nga PS-‘eja institucionit të kushtetutës – kryeministria më dt. 21.I.2011. U vunë në dispozicion 2 milion dollarë për të pushtuar kryeministrinë, Radio Televizionin Shqiptar,….. nga Edvin Rama sipas Kryeministrit Sali Berisha.

– Urdhërat e paligjëshme të kryeprokurores dhe mashtrimi i saj para ambasadorit amerikan zbulojnë lidhjet me edvin kristaq ramën
Kryeprokuroja Ina Rama lëshon 6 urdhra arresti për krejt piramidën e Gardës me synim që ta lente padrejtim Gardën, për t’ja shtrue qylymin dhe hapë portat talebanve enveristë në pushtimin e institucioneve kushtetuese. Fletat e arrestit nuk u zbatuen se ishin hartue jasht formularve juridikë si dhe nuk ishin ba asnjë kontroll balistik, apo mbledhje e informacioneve dhe provave shkencore. Ishte urdhër abstrakt që vihej nga selia e edvin ramës, ku para se të lëshonte 6 urdhra arresti për Gardën deklaroi edvini se duhen arrestue 6 drejtues të Gardës dhe menjëherë ina prostitua u dërgoi 6 urdhra…

– Ina Rama mashtroi para ambasadorit amerikan kur ju pergjegjë pyetjes gazetarit se nuk kam marrë asnjë informacion për arrest nga Policia e Shtetit, ku menjëherë Policia ja përgënjeshtroi dhe Sala deklaroi botërisht se Ina Rama mashtroi ambasadorin dhe Shqipninë. Pra kush i dha urdhër të mashtroi…?

– kryeshefi i zbulimit Bahri Shaqiri nuk informoi qeverinë më dt. 20janar 2011 për grupet kriminale të PS-ës – zbuloji veten si bashkëpuntor i Edvin Ramës për rrëzimin e qeverisë së ligjëshme.
SHISH me në krye gangsterin Bahri Shaqirin nuk u dha informacion një ditë para 21 janarit,…..

– Bamir Topi nuk ka dalë para TVSH për situatën sëpaku si president të shprehej pas vandalizmave të PS-ës me 300 të rinjë talebanë. Prej datës 21 janar e deri më sot të datës 28 janar 2011 ende nuk e ka përmend dhunën politike të presidentit Bamir Topit. Dhe si e tillë kur gjithë personalitete të nalta amerikane dhe europiane e kanë dënue me forcë. Fijet e Grusht Shtetit shtrihen deri te Zyra e presidentit B.Topi.

Bamiri me kët akt antikushtetues dhe si qytetar i Shqipnisë e ka zbulue ftyrën e vet si bashkëpuntor i Grushtit të Shtetit”(Sala i tha: Unë nuk hedh gurin e fsheh dorën dhe nuk lejohet të bahen takime zyrtare pa median shtetnore – aludon për shokun Bamir Topin).
Roli i Topit sic rezulton nga mashtrimet, urdhëresat antijuridike e kryeprokurores dhe të fshehjes së informacioneve nga ShISH i ka monopolizue dhe marrë në komandë me kohë. Kriza e evidentoi kët dukuri tashmë botnisht. Presidenti Topi nuk ka bashkëpunue me kryeministrin si kryetar i sigurisë për shtetin. Heshti para dhunimit të kryeministrisë. Pra, ky ka dorë të fortë në organizimin e Grushtit të Shtetit prandaj nuk demostroi qendrim kushtetues para kësaj dhunë politike nga PS-ëja.

Besoj se tre institucione kushtetuese dhe institucioni politik i PS-ës me në krye talebanin edvin rama organizuen Pucin e shtetit, por dështuen me turpë. Projekti i rrëzimit të qeverisë dhe i qeverisë të pucistve u projketue në Pezë në vitin 2010, kur ishte për vizitë të fshehtë në një natë të shtunë si përherë fshehurazi mediave në fshatin e Pezës, ku Edvini me bandën e tij ka selinë e orgjive.

  1. Bamir Topi – si Kryetar i dy institucioneve paralizoi dhe menaxhoi sipas urdhrave të Edvin Ramës institucionet e Prokurorisë dhe të SHISH-it para dhe pas Vandalizmave të 300 talebanve socialistë.

Ina Rama dhe Bahri Shaqiri ishin gurë shahu i Bamir Topit. Të dy kryetarët e institucioneve u keqpërdorën nga presdidenti për llogari të Edvin Ramës.

Në komunikatën e lëshuar nga presidenca në dt. 21 janar 2011 nuk u përmend fjala DHUNË. Pra ky vazhdon rolin e tij pucistë si president akoma.

B – Fati i karrierës të ”Dështimit të Grushtit të Shtetit” të 21 janarit 2011 në Tiranë
Me dështimin e grushtit të shtetit merrë fund karriera e pucistave përfundimishtë.
– Bamiri nuk do të rizgjidhet ma president. Vendin e ka tashmë të konfiguruem si funksionar në PS-ën ose në atë të Partisë Komuniste të Milloshit……
– Edvin Kristaqi ma nuk rizgjidhet në bashki si kryetar dhe socialistët do ta shporrin edhe si kryetar i PS-ës. I duhet të kthehet në kazanet e Parisit e të pastroji thonjtë.
– Bahriu me Inën nuk do të rizgjidhen ma si kryetar të institucioneve përkatse.

Tash si do t’ja arrijnë andrrës tyne për të mbijetue në poste pushteti?

Barka e Shpëtimit të pucistve:

Zgjedhje të parakohshme u amplifikue nga edvin rama pas dështimit të marrjes së qeverisë.

– C’do të thotë ma konkretisht zgjedhje të reja parlamentare për pucistët e ramizit dhe nexhmije me bllokun????????????????????????

Pa karrierë nuk mund të frymojnë si qenie të lindur për pushtet me cdo cmim SEPSE KETA PERSONA PUCISTË POSEDOJNË SHUMA KOLOSALE PARASH DHE SI E TILLË DUHEN VUE KETO PARA NË PUNË SE NDRYSHE MINJTË DO TUA DAMTOJNË.
Duke u ba zgjedhje të parakohëshme do të pranoni të baheshin deputetë pucistë meqense karrierën e tyne e kanë djegë herët, pa u ulë në stolat e posteve të presidentit, kryetarit bashkisë e me rradhë,….si; Edvini, Bamiri, Ina, Bahriu dhe shumë bllokmenë të tjerë,…………Qenia si deputetë i jepë mundësi kryeenveristve të rimarrin veten dhe të bajnë karrierë.

– Për fatin e zi të moralit tyne karriera pas 8 majit 2011 merrë fund me turpë dhe dështim.

Kjo nuk asht pak, por fatkeqsisht SHBA dhe BE u tha një Jooooooooo të rreptë Zgjedhjeve të parakohshme.

C- A DO TË KETË PERTURBACIONE SIZMIKE SHQIPNIA PREJ BANDËS SË PUCISTAVE?

PATJETËR  DO TË KETË DERI DRIDHJE SHUMË-BALLËSHE TË TOKËS SE KËTO SPECIE KANË LINDË PËR PUSHTET IMORAL. POPULLIT DO TA RREZIKOJNË QETSINË, INVESTIMEVE DO T’I LARGOJNË EDHE PSE E DINË FUNDIN E TYNE TË DËSHTUEM, POR SË PAKU TA SHNDRROJNË SHQIPNINË NJË HARTË TË PASIGURTË PËR POPULLIN DHE TINVESTIMEVE TË HUAJA. KJO ASHT NJË INVESTIM TALEBANËSH ME AFATE TË GJATA KOHORE. ASHTË SHUMË HAPA MBRAPA. KTHIM NË MESJETË. KY KA ME KENË KONTRIBUTI I PUCISTAVE ME PLANIN B, C, D,..QË DO TA MËSOJI EDHE BOTA.
Parrulla e Edvinit do të jetë ”ZGJEDHJE TË PARAKOHËSHME PARLAMENTARE”

Kryenveristat me cdo kusht deri në maj nuk do ta lenë të qetë vendin me turli marifete antishqiptare sepse ka të baji fati i karrierës tyne. Mbi Shqipninë asht karriera. Prandaj kanë plane B e C për ta realizue deri në 8 maj 2011 të projektueme në Shtëpinë e Orgjive në Pezë.

D – QEVERIA E RE E BLLOKMENVE – MILIARDERVE – G99-ËS DHE E BAMIR TOPIT TË DT. 21 JANARIT 2011 DËSHTOI ME TURPË PARA SHQIPTARVE DHE BOTËS AMERIKANE DHE EUROPIANE

Shumë intelektualë shqiptar nga SHBA, greqia, Italia,….kanë zbarkue para demostratës terroriste të 21 janarit të 2011 në Tiranë në përkrahje të PS-ës, si falangat e vjetra të sigurimit të shtetit.
Projekti dihej se me rrëzimin e qeverisë do të vëhej qeveria e re, ku këta shtegtarë kriminela do të merrnin nga një grimë tortë duke mbushur ministrinë e emigracionit.
Nëse do të rrëzonte qeverinë Sal – 2, edvini kryeministër dhe bamiri edhe një mandat tjetër president.

– Kryeministër – Edvin Kristaq Rama

– Zev- kryeminsitër – Ilir Beqja

– Zev – kryeministër Dashamir  Peza

– Ministër i PaDrejtsisë –  Spartak Kico Ngjela
– Tom Doshi – Ministër i Brendshëm
– Presh Zogaj – Ministër i Kulturës
– Vasilika Hysi – Ministre  e Arkës së Parave të Popullit

– Pandeli Majko – Ministër i Skafeve

– Arian Veliaj  – Këshilltar  për Zyrën e Seksit të kryeministrit

– …………………………………………………………

E- A DO TË KENË FAT TË KTHEJNË RROTËN E HISTORISË SHQIPTARE SHOKËT BAMIR MYRTEZA TOPI DHE EDVIN KRISTAQ RAMA????????

JOOOOOOOOOO!

Sepse Sala kësaj heret ka mbështetje të fuqishme morale dhe institucionale nga dy aleatë; ajo amerikane dhe ajo europiane si dhe mbështetjen e mbarë popullore BRENDA DHE JASHTË

SHQIPNISË.

Demaskimi duke i shpalosë kapitujt e projektit antishqiptar të pucistve nga kryeministri Sali Berisha.

Nxjerrja në shesh para mediave të dorës zezë të presdientit Topi me kryeprokuroren Ina Rama dhe me kryetarin e SHISH-it B.Shaqirin nën komandën e Edvin kristaq Ramës asht një demaskim popullor dhe institucional.

Bravo!

Nuk mund të kenë suksesë sikurse patën në Grushtin e Shtetit në 1998 nga organizatorët ish presidenti Rexhep Mejdani, kryeregjizori i pucit – Skënder Gjinushi  si kryetar i Parlamentit dhe ish kryetari i SHISH-it Fatos Klosi për rrëzimin e kryeministrit Fatos Nano.

A ja arritën objektivit  grushtë-shtetasit Bamir Topi, Ina Rama dhe Bahri Shaqiri me në kryetalebanin Edvin Ramën?

Poooooooooo!

Ja arritën dhe me suksesë.

Ishin dy objektiva në kët vandalizëm:

– Ose Të merrej me dhunë politike dhe institucionale kryeministria

– Ose Të shkatrrohej imazhi i shkëlqyeshëm i Shqipnisë duke shkatrrue ekonominë  dhe politikën e popullit.

Pse gjithë ky tensionim i situatës politike – institucionale?

_ Duhet të rivendoset ish komunistat e bllokut në qeveri me në krye Edvin Ramën dhe të mbajë pushtetin si president Bamir Myrteza Topi.

Pra janë dy personazhe gri që kanë varrosë të ardhmen e tyne në karrierë si Edvini dhe Bamiri.

Njëni bllokon situatën politike dhe tjetri bllokon institucionet kushtetuese.

Të dy duhen ndëshkuar penalishtë, nuk duhet të ketë aspak tolerim, që për hirë të kapitaleve tyne të mëdhaja nuk duhet të vuaji populli shqiptar dhe të kthehet mbrapa Progresi institucional i shtetit.

Duhen bllokue të gjitha kanalet ku mund këta dy njerëz të mos peshkojnë për të realizue Planin B, C,…
E PREMTE, MË DT. 28 JANAR 2011

Arbër Kastrioti
Copyright Proletari.Com

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 29/01/2011. Filed under Analizë. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

3 Responses to Projekti i Rrëzimit të Qeverisë Sala – 2

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.