Roma në alarm nga pakot bombë

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 2065
Pako bombë në ambasadën greke në Romë që përpak sa nuk shpërtheu.

Romë – Pakoja e dërguar në rrugën Rossini  përmbante një bombë gati për të shpërthyer. Në alarm shumë përfaqësi diplomatike në Itali.

Romë – Rritet alarmi mbi dërgimin e pakove bombë në përfaqësitë diplomatike. Rikthehet psikoza në ambasadat e huaja në Romë ku të enjten e shkuar(23 dhjetor 2010) dy pako bombe shpërthyen në ambasadat e Zvicrës dhe Çilit që plagosën rëndë dy persona.

Kësaj radhe i takoj Greqisë, por edhe Venezuelës, Danimarkës, Principatës së Monakos, Francës, Kuvajtit, Finlandës, Shqipërisë, Egjiptit, Argentinës dhe Slovenisë. Gjatë gjithë ditës në Romë ka pas alarme fallco nga përfaqësitë diplomatike ku kanë kërkuar ndërhyrjen e zjarrfikësve dhe forcave të ndryshme të policisë. Ky sulm nuk u morë përsipër nga askush.

Dy sulmet e tjera  u morën përsipër nga një grup anarkist italian që policia italiane po heton.

Copyright Proletari.Com

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 28/12/2010. Filed under Bota Aktuale. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.