Proletari.Com uron Shqipërinë PA VIZA

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 6530

Të nderuar nëna e motra e vëllezër!

Të nderuar baballarë, gjyshe e gjysha!

Të nderuar shqiptar brenda trojeve etnike!

Të nderuar shqiptar kudo në botë!

Kolektivi i www.Proletari.com ju uron;

UDHTIM TË MBARË NË FAMILJET DHE MIQTË T’UAJ!

I KALOSHIT TË GËZUAR E ME PLOT HARE FESTAT

E KRISHTLINDJEVE DHE TË VITIT TË RI 2011!

GËZUAR E NË MOTE NË FAMILJEN TONË EUROPIANE

Data 15 dhjetorit 2010 ësht dita e rihapjes së Portës në Familjen tonë Europiane.

Mbas shumë halleve e derteve nanat dhe prindërit do të ribashkohen pas 20 vjetësh.

S’ka ma lot e rradha mbas ambasadave të huaja në Shqipëri!

S’ka ma tallje e përdhunime nga doganat e Greqisë!

Shqiponjat rinisin flurimet në qiellin e kalter pas 66 vjetësh!

Shqipëria e lirë me popullin e lirë!

Bijtë e shqipes lundrojnë nëpër vapora, fluturojnë me aviona!

Udhtojnë me autobuza e vetura drejt kapilarve të Europës!

Andrra e rilindasve u ba realitet!

Sot arbëreshët gëzojnë  me familjet.

Kukuvajkat  bunkerizojnë veten e tyre në greva!

Liria asht dhuratë e Shqiponjave të Alpeve tona.

Ashtë dhuratë e Gjakut dhe lotëve.

Edhe Zoti gëzohet për fluturimin e shqiponjave,

në qiellin e pamatë të Europës së Vjetër!

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 15/12/2010. Filed under Festa. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

One Response to Proletari.Com uron Shqipërinë PA VIZA

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.