Komisioni Qendror Zgjedhor i Kosoves (KQZK) jep rezultatet preliminare të orës 21:00 – 13/12/2010

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 1772

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka dhënë rezultatet preliminare për zgjedhjet parlamentare të 12 dhjetorit.

REZULTATE PRELIMINARE

1- PDK me 33.5%,

2- LDK me 23.6%,

3- VV(Lëvizja Vetëvendosje) me 12.2%

4- AAK me 10.8%

5- AKR(Koalicioni Kosova e Re) me 7.1%,

6- LDD me 3.3%

7- FER 2.2%.

Sipas burimeve të vëzhguesve europian në përgjithësi zgjedhjet kanë shkuar mirë dhe me qetësi. Kurse disa parti politike si LDK dhe AAK kanë shpallur pakënaqësira ne lidhje me zhvillimin e zgjedhjeve dhe parregullsitë që janë vëzhguar në disa kuti votimi.

Proletari.Com

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 14/12/2010. Filed under Kosovë. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.