Ndërron jetë Javier Pérez de Cuéllar(Javier Felipe Ricardo Pérez de Cuéllar y de la Guerra)

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 1321
Javier Pérez de Cuéllar asht le me 19 Janar 1920 në Peru.

Ishte politikan dhe diplomat i njohun.

Nga data 1 Janar 1982 e deri me 31 Dhjetor 1991, ishte Sekretar i Përgjithshëm i OKB. Ishte nder personalitetet e mbrojtjes së Paqës.

Shkoi në Jeten e Pasosun me 4 Mars 2020.
Pushoftë në Paqë Shpirti i Tij !

Fritz RADOVANI
Melbourne, 5 Mars 2020.

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 05/03/2020. Filed under Figura të Shquara Botërore. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.