Klinton në Kosovë hiqen flamujt shqiptarë nga sheshet e Prishtinës

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 4072
PRISHTINE- Flamuri kombëtar shqiptar, i vendosur në mesin e atij shtetëror dhe amerikan, është hequr nga sheshet e Prishtinës.

Heqja e flamujve është bërë në prag të vizitës së Sekretares Amerikane të Shtetit, Hillary Clinton.

Kompania “Dolphin”, punëtorët e së cilës ishin parë duke larguar flamujt, të kontaktuar nga televizonet Kosovare, nuk kanë dashur të japin asnjë informacion lidhur me këtë akt.

Sipas burimeve mësohet se Ambasada Amerikane në Prishtinë ka sqaruar se mbajtja e flamurit të një shtetit fqinj, nuk është e lejuar nga protokolli.

Sipas mediave Kosovare, ky veprim është pritur me pakenaqesi nga qytetarët që ndodheshin në rrugë në momentin e heqjes së flamurit kuqezi.
e.n/BalkanWeb

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 13/10/2010. Filed under Kosovë. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

2 Responses to Klinton në Kosovë hiqen flamujt shqiptarë nga sheshet e Prishtinës

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.