Si, ku dhe kur do të rrafshohen konflikte ndërfetare n’botë?

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 3227
PËRSE GJITHË KJO URREJTJE FETARE E PUSHTETARVE NË BOTË?
POPUJTË PO LËNGOJNË NGA MËNDJET MESJETARE TË PUSHTETARVE
A KA SHPRESË BOTA T’I SHPORRI KËTA VRASËSA PUSHTETARËSH?

Bota civile euro-amerikane sëbashku me botën jo civile islamike(mungojnë të drejtat e njeriut – sidomos femrës + dhunë fetare sistematike) ushtrojnë dikush fshehurazi e tjetra hapur urrejtje fetare, të cilat përbëjnë në rrezik potencial pasi këtë strategji të përpunuar me shumë kujdesë nga dijetarët e këtyre vendeve, të financuar nga buxhetet e e të dy palëve është TRAGJEDIA MË E MAdHE E SHEKULLIT TË XXI.
Kur isha i vogël flitej se Lufta e Tretë Botërore do të bëhet midis fesë krishtere dhe asaj islamike. Unë nuk doja ta besoja dhe deri vonë nuk e kam besuar.

Si fillova ta besoj këtë fabul satanike?
Kur dola jashtë shtetit vura re se bota perëndimore lëngonte sikurse bota islamike nga urrejta fetare, ishte e krymbyr deri në fyt me mentalitete mesjetare. Ende bota e qytetëruar përjetonte nën URREJTJE NDAJ ATYRE QË NUK JANË ME TË NJËJTIN FE.
O ZOT I DASHUR!
Si kjo botë me kollare, me një modernizim të pashoqe, ku aparatet me valë optike, me rreze ultra-lazër deri aty se ta kontrollon jetën intime deri ne tualete, deri te shtrati me bashkeshorten apo kudo. Kjo botë super moderne ka pushtuar Lirinë dhe jetën private të Njeriut si NJË NDËR SUKSESET MË TRAGJIKE TË BOTËS NJERZORE. I KANË RRËMBYER SHTETET PERËNDIMORE ME DHUNË LIGJORE LIRINË, QË ZOTI JA DHUROI NJERIUT ME LINDJEN. HARROVA SE BOTA PERËNDIMORE E KA SFIDUAR ZOTIN! NUK E NJEH DHE FORMALISHTË JANË SHTETE FETARE SIKURSE BOTA ISLAME.
Faktikishtë të dy botat po e hedhin arsenalin e buxhetit ushtarak, ekonomik, arsimor, ideologjik, atë spiunazhit kundra njëra – tjetrës. Bota njerzore po varfërohet dhe shtetet po tejpasurohen nga kjo strategji antifetare. Në qiejt e nën tokat e dy botave nuk ka më qetësi. Popujt e dy botave janë të tronditur nga mëndjet dhe zemrat kriminale dhe Anti-Zota të pushtetarve të dy botave. E pabesueshme për imagjinatën e Njeriut sesi pushtetarët me kollare, me fytyra të pudrosura e plot kremra, me trupa të masazhuar, me konto llogarish parash deri në tavan jetojnë dhe realizojnë ëndrrat më satanike, këtë primitivizëm të tyre, që mendja njerzore nuk i koncepton.

Dëshira e pushtetarve të dy botëve është;
TA KTHEJNË BOTËN NJERZORE – PRA VETËM BOTËN E POPUJVE NË SISTEMIN E GURIT, E MAJMUNËVE KACAVJERËS, KU KËTA ME KOLLARE TË ARGËTOHEN E TË FLEJNË REHAT.

KJO ËSHTË TABLLOJA SHKATËRRIMTARE E PUSHTETARVE TË DY BOTAVE SEPSE VETËM NË RIKTHIM TË POPUJVE NË PRIMITIVIZËM NDJEHEN MË TË FORTË, NDJEHEN MË TË SIGURTË PËR TË TARSHËGUAR PASURITË E TYRE TË GRABITURA ME KOLLARE NË ARKËN E SHTETIT.

Dhe po të bëni një testim se Kush është megahajduti;
Hajduti që vjedh bankat apo Hajduti me kollare në pushtet vjedh arkën e shtetit?
Shembujt në shekuj edhe sot dëshmojnë se Pushtetarët e dy botave janë MEGAHAJDUTËT më të përbinshëm, më të pandëshkueshmit, pasi mbushin hambarët me ar e valutë nisin të ëndërrojnë dhe të venë në jetë vetëm projektë ëndrrash nga ma primitve, nga ma të tmerrshme që bota ka njohë. Prandaj duhet ta dijë bpopujt se gjithë ky lumë gjaku që derdhet në botën islame është kombinim i ëndrrave të pushteteve të dy botave. Êshtë një sistem ku shtohen tonelata e pasurisë tyre, për ta vrarë popujt me bukë në gojë sepse ëndrrat e ditës e të natës duhen realizua r me cmimin e GJAKUT TË POPUJVE.
Bota duhet parë me synë e Zotit dhe jo me sytë e pushtetarve.

Deri kur pushtetarët e dy botave do të vrasin popujt?????????
Deri kur? A duhet ndëshkim? Kur do të vijë epoka e Gjyqit ndaj pushtarve kanibalë??????????
Mjerë popujt se cka po përjetojnë në shekullin Internetit dhe Imoralitetin e pushtetarve!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A KANË SHPRESË POPUJT, QË T’I SHPËTOJNË KËSAJ TIRANIE TË PËRBINDËSHME??!!!!
KUJT DO T’I KËRKOJNË POPUJT E DY BOTËVE NDIHMË PËR GJËMAT E PUSHTETARVE TË DY BOTËVE???????!!!!!!
VETËM ZOTIT.

Redaksia Revista Proletare
Copyright Proletari.Com

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 08/10/2010. Filed under Bota Aktuale. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

3 Responses to Si, ku dhe kur do të rrafshohen konflikte ndërfetare n’botë?

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.