Ҫifutet hapen tre fronte të përgjakëshme lufte kundër njerëzimit

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 6649
Historia dhe disa të verteta mbi luftrat e shkaktuara nga çifutet nëpër bote.

  • Në shkatërrimin e Perandorise Austro – Hungareze me anë të vrasjes të kryeprincit të perandorisë Franc Ferdinandin duke shkaktuar hapjen e një fronti lufte për Europen me Luftën e parë Botërore 1914- 1918, që i shkaktoi 20 milion viktima vetëm në Europë.
  • Ҫifutet pushtuan në emër të bolshevizmit byronë politike, komitetin qendror, shërbimet sekrete dhe ushtarake, propoganden dhe gjithçka në pushtet. Mbasi lanë trupin dhe duart me gjak çifutet dështuan tragjikishtë prej ortodokseve komunistë ruse. Dështuan në instalimin e një superfuqie çifute në Rusi, që do te dihej kasaphana e saj ndaj botes.(Asnjë shtetë në bote nuk ka aleate – duke perjashtuar SHBA-në qe e mban për interesa presioni dhe gjunjëzimi ushtarake të botes islamike.

  • Me ardhjen në Izrael hapen nje fronte tjeter me te pergjakshem ne Boten Islame – ne Vendet e Lindjes, qe edhe sot ne qershorin e 2010 vazhdon pergjakja e popullit islamik prej shtetit, sherbimit sekreto-ushtarak.

Si shpjegohet kjo?

Autore që pohojnë per pushtimin e çifuteve në krye të pushtetit bolshevik te BRSS- sovjetik.

Jueri Lina thotë:  “Komunizmi është një ideologji e cila varet nga dhuna për të mbijetuar. E vërteta nuk ka nevojë për dhunë,…”

David R. Francis, ambasador i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Rusi, ka njoftuar në Uashington: ” Paralajmëroi në 1 janar te vitit 1918 se “udhëheqësit bolshevik këtu, shumica e të cilëve janë hebrenj ..

Klara Sheridan në botën e Nju Jork-ut më 13 dhjetor, 1923 tha:   “Krerët komunistë janë hebrenj dhe Rusia është e dominuar tërësisht nga ata. Ata janë në çdo qytet, në çdo zyrë të qeverisë, në zyrat dhe editorialet shtabet e gazetave. .. “

Robert Uilton(Wilton) gazetari veteran britanik në vitin 1920 në librin e tij, gazetari veteran britanik Robert Wilton sjell një vlerësim: Të dhënat e plota mbi bolshevizmin në Rusi është i impresionuar, indelibly me vulën e pushtim të huaj. Vrasja e Carit ishte e planifikuar qëllimisht nga çifut Sverdlov (që erdhën në Rusi si një agjent i paguar i Gjermanisë) dhe të kryer nga Judenjtë Goloshchekin, Syromolotov, Safarov, Voikov dhe Yurovsky, gja qe nuk ishta akt i popullit rus, por e këtyre pushtuesve armiqësore.

Bruce W. Lincoln, një profesor amerikan i historisë ruse raporton: “Në Ukrainë, Judenjtë i përbërë pothuajse 80 për qind ishin ne radhën e agjentëve Cheka(KGB)”.

Terrori i Kuq: Cheka (i njohur më vonë si KGB)

Vrasës Judeo-Murator
Moisei Boretsky ( i njohur me nofken Uritsky), shefi i Cheka ne Petrograd, Rosalía Zalkind (e njohur me nofken Rosa Zemlyachka).
Ne fillim si Cheka, ose Vcheka policia e fshehtë sovjetike ishte i njohur më vonë si GPU, OGPU, NKVD, KGB dhe MVD. Cheka ishte i përbërë nga hebrenj më shumë se 50% me emra hebre, 25% kanë marrë emrat rus dhe 64% e zyrtarëve të lartë ishin jehudi. Qëllimi i ketij komuniteti cifut qe kishte uzurpuar aparatin e byrose politike, te KQ te BRSS, apartin e shrbimit sekret dhe ate ushtarak kryesor ishte; që të terrorizojnë dmth opozitën patriotë ruse e cila përbëhej nga “klasa antibolshevike”.

Llojet e torturave të çifuteve ndaj; Cheka ka arrestuar shpesh familje të tërë dhe kane torturuar fëmijët para syve të prindërve të tyre, si dhe gratë para burrave te tyre. Çifutet Bolshevike Bela Kun (Aaron Kohn) dhe Roza Zemlyachka (Roza Zalkind) mbytën në maune në Crimea me Çifutin Chekist Mikhail Kedrov (Zederbaum) 1.092 oficerë në Detin e Bardhë gjoja se ishin armiqte e komunizmit.

Një Holokaustit (i vërtetë) kundër katolikëve
Egërsia e komunizmit çifute.
Satanistet komunist Chekiste ndjenin kënaqësinë në torturimin e tyre brutale ndaj viktimave shumë nga të cilët ishin katolikë:
Priftërinjtë në Kherson ishin kryqëzuar.
Kryepeshkopi permanent Andronnikov e kishte sytë e tij te nxjerrur jashtë, ku veshët e tij dhe hundët i kishte të izoluar.
Ka qenë Chekiste që i ka prerë barkun viktimës së tyre, duke ja nxjerre zorrën e vogël, ja gozhdonin atë në një shtyllë telegrafi, dhe me një kuadër elektrik i dergonin rryme nëpërmjet zorres së viktimës.
Sytë e prifterinjeve të kishës ua nxjerrshin perjashta me thonje, gjuhët e tyre ua kane prerë, dhe më në fund i varrosnin të gjallë.
Peshkopi i qytetit Voronezh ishte gjallë ku e kishini zier në një kazan të madhe me ujë, pasi murgjeve me revolverë në kokat e tyre ishin të urdhëruar për të pirë.
Shume njerëzve të kishes katolike u rrjepnin lekuren për së gjalli në qytetin e Kharkovit.
Në Tsaritsyn dhe ne Kamyshin popujve ishin prerë duart me një pashë.
Në Poltava dhe Kremchug viktimat ishin te ngulur ne helle.
Në Odessa priftrinjëve i kishin pjekur të gjallë në furrat apo copëtuaë trupin në copa.
Në Kiev, viktimat janë vendosur në arkivole me organet te dekomposuar dhe të varrosur gjallë.
Në Voronezh viktimat e torturës janë vënë në fuçi te mbushura me thonjë.

Ndër të tjerë kriminelë në ish BRSS njihet si famëkeqi Laurent P. Beria, që me urdhër si minister i sigurimit dhe të policisë së Bashkimit Sovjetik jane vrare e torturuar më shumë se 56 milionë njerëz: njihet si vrasësi më i madh në historine e njerizimit, ku përfshinte vetëm shtatë milionë katolike ne Ukraine qe u shfarosën sistematikishte.

“Të gjithë Judenjtë e tjere që banojnë në Rusi gëzojnë mbrojtje të veçantë sipas nje udhezimi sekret të Stalinit …”

“Bolsheviket kishin premtuar popullit kur rrezuan Carin, se do të japin punonjësve te industrise, te minierave, etj, dhe për t’i bërë ata” zotërit e vendit. ” Në realitet, kurrë nuk e ka klasa punëtore e vuajtur ate privilegje të tilla si ato të sjella nga epoke ashtuquajturën ‘shoqërizim. ” Në vend të ish kapitalistëve një borgjezi e re ruse u formua shoqeria kapitaliste ne kohen e Carit e përbërë nga çifutët 100 për qind. Vetëm një numër të parëndësishëm të kapitalistëve ish-hebre la Rusinë pas stuhisë të Revolucionit.

Të gjithë Judenjtë e tjera që banojnë në Rusi gëzojnë mbrojtje të veçantë të Stalinit, çifutit Lazare Kaganovic. Të gjitha industritë e mëdha dhe fabrikat, produktet e luftës, hekurudha, të mëdha dhe të vogla tregtare, janë praktikisht dhe në mënyrë efektive në duart e hebrenjve, ndërsa shifrat që punojnë vetëm në klasë abstrakte si ‘mbrojtëse e ekonomisë. “

Kush e kontrollon shtypin, propoganden?
Atë e zotëronin vetëm çifutet ruse në vitin 1943.
Gratë dhe familjet e hebrenjve posedojnë vetura luksoze dhe vila, ku kalojnë verën në vendpushimet më të mira klimaterike ose ne plazhet e Krimesë dhe Kaukaz, ishin te veshur me veshjet e kushtueshme astrakane. Ata mbajnë bizhuteritë, rrathë ari dhe unaza, marrin rroba prej Parisit si dhe artikuj të luksit. Ndërkohë, punëtoret, fshataret që organizuan revolucionin janë shume të uritur …

Ukraina ishte nën terrorin e administrates çifute
Bolsheviket kishin premtuar popujve te Rusisë së vjetër lirinë dhe autonomi të plotë … Kemi shembullin klasik Ukrainën. E gjithë administrata, posten,komunikimi, kontrollin e punëve të rëndësishme në rajon, ishin në në duart e hebrenjve ose e njerëzve të përkushtuar me besnikëri të Stalinit, i porositur shprehimisht nga Moska. Banorët e kësaj toke dikur pjellore dhe të begatë, ata sot vuajnë nga uria pothuajse përhere. “
(Giornale d’Italia, 17 shkurt 1938, M. Butenko, sovjetik ish-i ngarkuari me çështjet në Bukuresht; (Londër) mars, 1938)

Qëllimet e qendrës botërore të çifuteve
“Në shekullin e njëzet, ky revolucioni bolshevik, ende ishte duke punuar drejt arritjes se qëllimit të saj, por arriti kulmin në gabimet e Rusisë, veçanërisht forcat revolucionare Bolshevike sipas Drejtorisë së Internacionale te çifuteve. Ajo është bërë e qartë nga shumë burime, që antipatija e saj ndaj revolucionit mbi Carin ngriti organet p.sh. Banka e Strehimeve, WJC, Kongresein Zionist, Sanhedrin, së bashku me Agjenturat e saj masonike operative për t’i shërbyer qëllimit të kësaj drejtorie okult në klasë të saj.
Përmes një mori procesesh, Qendra Boterore cifute kishte ne synim të bashkonte në botë fene ekumenike, te kishte qeveri globale dhe nje rend shoqëror me nje qendër. Dhe, sigurisht, ëndrra e tyre masonike e njëmijtë ishte për të rindërtuar tempullin universale në Jeruzalem, qe përmban ne thelbe dukshëm lëvizjet e thella sociale. Gje qe spikati me realizimin e saj neRusi me ane te Revolucionit.
Përgatiti: Ilirpellazgarber/Proletari.Com

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 22/06/2010. Filed under Bota,Komunistet Botëror. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.