Klubi i komplotistave

Print Friendly, PDF & Email

Lexuar 3609
Me daten 2 dhjetor te 2009 festoi ish presidenti Alfred Moisiu e festoj 80 vjetorin ne mes miqesh, ku u mblodhen presidenti i sotem i PD-es Bamir Topi, diktatori i komunizmit Ramiz Alia, ish presidenti i PS-es Rexhep Mejdani dhe te tjere.

Duket ky njoftimi i jem si nje truke groteske i sajuem a i trilluem nga mikro-guzhina e fantazise se njeriut te hallakatun neper terharrjet e amendesive, por aty asht fotoja me presidentin te PD-es qe ndodhet prane nje kryediktatorit qe duhet te ndodhej ne biruce dhe jo prane presidentit tone Bamir Topi ”te nderuem”. Shif dhe vlereso! Dicka percepton,… Nje njoftim ne prage te mbarimit te ultimatumit te mazoneve antishqiptare jane mbledhe kryemazonet e Shqiperise per te percaktue projektin e RRezimit te Qeverise Berisha 2” Mendova t’ju ve ne dijeni per nje material qe ban fjale per nje Takim te nivelit te nalte te disa presidenteve shqiptare ne prage te sulmit nga PS me bandat e saj brenda dhe jashte shtetit diten e nesermen qe mbaron Ultimatumi i Mazonit antishqiptar – bllokmenit Edvin Kristaq Rama. Takimi nuk asht thjesht kokteji datelindjesh, por dicka e zeze per kombin shqiptar sepse asnje mesazh te urte nuk del prej gojeve te tyre per kombin qe jane mbledhe si ish presidenta te kombit shqiptar. I ka mbledhe antiberisha dhe pro-edvinista. Ju lutemi vleresojeni serioz kete takim ne moment delikat per kombin shqiptar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Po ju nis nje material flagrant te ”Klubit te komplotistave” te Rrezimit te Qeverise Berisha 2. Po te nisi nje material interesant qe nuk e di se a e ke lexue por shume e randsishme per aktualitetin. Fotoja ashte deshmi e Bamirit si pjese e kesaj klubi komunist kunder popullit dhe demokracise shqiptare. A veni re sesi Bamir Topi ne 2 dhjetorin e 2009 ndjehet i lumtur prane diktatorit te Shqiperise Ramize Alia per ”80 vjetorin e’ditelindjes se Moisiut”. A thua ta marrim seriozisht kete takim te tyre festiv apo nje tjeter synim i erret politik, ku bashkohen militantet e komunizmit per te komplotuar rrezimin e qeverise Berisha 2? Te ulet nje president i se djathtes Bamir Topi prane diktatorit Ramiz Alia per qejfe nuk esht serioz dhe e moraleshme per nje president qe perfaqeson antikomunizmin qe asht votue nga e djathta persekutuese dhe del hapun pa maske Bamir Topit, qe nuk perfaqeson ne fakt te djathten por planet e erreta te komunizmit. Dhe kjo sjellje e tija publike duhet vleresuar shume. Pra une e kuptoj se takimi i kater presidenteve si;

– Ramiz Alia – Diktatori i popullit shqiptar per 50 vjet

– Rexhep Mejdani – ish president i socialisteve qe direkt udhehoqi Rrezimin e qeverise demokratike me dhune revolucionare.

– Alfred Moisiu i biri i antarit te KQ te PPSH dhe funksionar i shtetit komunist dhe ushtarak i larte i komunizmit.

– Bamir Topi sot president i ”PD-es” qe ne vitet e izolimit dhe terrorit komuniste u dergua nga Ramiz Alia per specializim dy vjet ne Itali, mik i ngushte i Edvin Rames- biri bllokmen,…..burre i dhunshem ndaj grave dhe ndaj nenes, shkaterrimtar i familjes.

Kjo panorame nuk e nderon Bamirin ne ket mjedis kaq implikues. Si presidenti i se djathtes dhe si zyrtar i plurarizmit nuk duhet ta kryente kete takim me njerez te tille sepse qendrimi me nje diktator per qejfe festash esht sa e pamoraleshme aq dhe antikushtetuese. Qendrimi i presidentit aktual Bamir Topi me nje diktator te komunizmit shpreh tjeter se nuk i ka denuar Gjenocidin komunist mbi nje pjese te popullsise, mbi nje pjese te besimit fetar ne mosfirmosjen e Bamirit te Ligjit te Lustracionit kunder Krimeve te komunizmit. Veprat e tija ne favor te klases komuniste te padukeshmet tash po bahen te dukeshme. Dihet boterisht lidhjet e presidentit Bamir te padukeshme dhe te dukeshme me Edvin Kristaq Ramen si bir i bllokmeneve dhe nje mazon antishqiptar i terbuar ne sherbim te antishqiptarizmit.

Si mundet Alfred Moisiu ne festen e 80 vjetorit te sulmoje Kryeministrin e shtetit Sali Berisha duke arritur ta fyeji me etiketa politike dhe morale publikishte ne prani te miqeve te huaj dhe shqiptare?

Kjo asht nje sjellje jashte etikes morale te festes e datelindjes?

Si mundet ky burre 80 vjec te ulet me diktatorin e komunizmit per 50 vjet dhe te festoi datelindjen e tij?

Perse nuk e ka denue krimet e komunizmit dhe diktaturen ende?

Si shpjegohet ky njeri qe u zgjodhe nga Sali Berisha president dhe shpejte u be armik i betuar i Saliut? Ku esht kodi i moralit te mirenjohjes?

Konkluzioni im: Mua me shkon mendja se keta jane bashkuar per nje komplot meqenese njihen si Ramizi, Mejdani dhe ,…per akte te tilla para  dhe pas vitit 1991 ne momentin ku klasa qe keta te kater perfaqesojne i kane dhane ultimatum luftarak Shtetit demokratik per dorezim pushteti ne doren e kater lidereve mazone komunista qe jane ulur ne tryeze.

Bep Martin Pjetri/Proletari.Com
2 dhjetor 2009

Lexoni më shumë nga kjo kategori

Shpërndaje

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS
Posted by on 24/04/2010. Filed under Analizë. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Komento

Questo sito usa Akismet per ridurre lo spam. Scopri come i tuoi dati vengono elaborati.