Histori, gjeografi dhe cdo gje qe ka lidhje me lashtesine e qyteteve ne trevat shqiptare.
Moderatorë: Laert, I-AMESHUAR
Posto një përgjigje 103 postime · Faqe 11 prej 11 · 1 ... 7, 8, 9, 10, 11
SHLLAKU - NJERËZ - GJEOGRAFIA - EMOCIONE - SOLIDARITET
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4307
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Gjendja e mungesës së Mjekut dhe të Elektrikut në Vukaj të Shllakut tash 7 vjet

https://www.youtube.com/watch?v=3mwFLRbm0YU

Shllaku kërkon sherbime
Imazh

Mar 17, 2016 Gazetari TV1CHANNEL

Ka mbetur një zone thuajse krejtësisht e harruar nga shteti ! Shllaku nuk ka as shërbimet me te domosdoshme, siç është mjeku. Disa here banoret e kane ngritur zërin por gjithnjë shqetësimi i ka rene ne vesh te shurdhër. Një tjetër problem për banoret e Shllakut është mungesa e energjisë elektrike, pasi kane munguar investimet ne fuqizimin e rrjetit te shpërndarjes. Ka fshatra qe nuk janë furnizuar me energji elektrike prej 7 vitesh, dhe as është shqetësuar ndonjë zyrtar për ketë problem.

Deri ne qershorin e vitit te kaluar Shllaku ka qene komune ne vehte, ndërsa pas reformës se re territoriale u përfshi me bashkinë Vau Dejës. Është një zone e thelle malore, banoret e te çiles sidomos gjate periudhës se dimrit ballafaqohen me veshtersi te shumta. Edhe vete Bashkia Vau – Dejës ka kërkuar qe Qeveria te planifikoje fonde te veçanta, për përmirësimin e shpejte te shërbimeve ne zona te tilla si Shllaku.
E enjte, më 17.III.2016
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi sundimit të gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. E pregatiti në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Radovani
Ubi spiritus Domini ibi libertasKu ashtë shpirti i Zotit, aty ashtë liria. At Gjergj Fishta
“Ai që e di dhe thotë një gënjeshtër asht nji kriminel”Bertold Brehtin.
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4307
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Bukuritë e Kish Arrë - Dushman - Vlla me Temalin, Toplanën dhe Shllakun
https://www.facebook.com/messages/t/palisuka
https://youtu.be/kPOV7BxQ46I
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi sundimit të gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. E pregatiti në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Radovani
Ubi spiritus Domini ibi libertasKu ashtë shpirti i Zotit, aty ashtë liria. At Gjergj Fishta
“Ai që e di dhe thotë një gënjeshtër asht nji kriminel”Bertold Brehtin.
Përgjigju duke Cituar
Avatari i antarit
Drejtues

Poste: 4307
Antarësuar: 28 Janar 2009, 13:10
Rubrika e Zgjedhjeve Parlamentare 18.6.2017 Shllak-Temal
Imazh


Shllaku në Zgjedhjet Parlamentare - 18.VI.2017
1.317 votues shllakas


Sipas Listës së Komisjonit Qendror të Zgjedhjeve(KQZ) ”Zonat e Administrimit Zgjedhor” do të votohet në Njësinë Administrative të Shllakut vetëm 1.317 banorë për kandidatin për deputetë të territorit të Bashkis Vau Dejës.

Temali në Zgjedhjet Parlamentare – 18.VI.2017
1.545 votues temalas


Sipas Listës së Komisjonit Qendror të Zgjedhjeve(KQZ) ”Zonat e Administrimit Zgjedhor” do të votohet në Njësinë Administrative të Temalit vetëm 1.545 banorë për kandidatin për deputetë të territorit të Bashkis Vau Dejës.

E hanë, më dt. 15.V.2017
''Skllavëria jonë vjen nga fakti se i nënshtrohemi sundimit të gënjeshtrës, se nuk ia çjerrim maskën e nuk protestojmë kundër saj çdo ditë”:Martiri Polak, Frati Jerzy Popiełuszko. E pregatiti në shqipë prej polonishtes Bep Martin Pjetri
"Të vdekun kanë lindë ata, që Sot Heshtin!"Fritz Radovani
Ubi spiritus Domini ibi libertasKu ashtë shpirti i Zotit, aty ashtë liria. At Gjergj Fishta
“Ai që e di dhe thotë një gënjeshtër asht nji kriminel”Bertold Brehtin.
Përgjigju duke Cituar
Mëparshme
Posto një përgjigje 103 postime · Faqe 11 prej 11 · 1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 0 vizitorë
Powered by phpBB3
Copyright ©2008 phpBB Group.
Të gjitha oraret janë UTC + 2 orë . Ora 24 Maj 2017, 19:46
Designed by Monitonix
[phpBB Debug] PHP Warning: in file /web/htdocs/www.proletari.com/home/mkportal/include/PHPBB3/php_out.php on line 33: Creating default object from empty value
Theme by Zeuder
Copyright 2009 - 2010 da Proletari